Wielki Dzień Pszczół w Strachominie

Wielki Dzień Pszczół – festyn rodzinny w Strachominie tym razem odbył się 11 sierpnia pod hasłem „Pszczoły i ich przyjaciele owady”. Na plac przy naszej świetlicy zleciały się wszystkie pszczółki z okolicy oraz kolorowe owady: były biedronki, mączniaki, a nawet pająk.

Wielki Dzień Pszczół, który przypada 8 sierpnia powstał, aby przypominać społeczeństwu o roli, jaką pszczołowate pełnią w środowisku oraz o tym, że są zagrożone wyginięciem. Nasze coroczne spotkania na festynie mają na celu zmianę postaw społeczeństwa lokalnego, a także dzieci z terenu całej Gminy Będzino i promocję pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochroną pszczół. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko „HAWRAN Pasieka z Pasją”, to tutaj można było zdobyć wiedzę o pszczołowatych, zobaczyć je z bliska czy kupić smaczny miód. Wszystkie przybyłe tego dnia dzieci mogły wziąć udział w różnych konkursach, a dzięki sołtysowi i radzie sołeckiej nagrody były naprawdę bogate. Uczestnicy mogli wykazać się swoim talentem w konkursach: plastycznym, tanecznym i sportowym, oraz wziąć udział w wyborach na Miss i Mistera Owadów 2018. Najlepszą atrakcją, a zarazem niespodzianką dla dzieci okazały się zaproszeni goście – Myszka Minnie i Tygrysek. Każde z dzieci chciało z nimi zatańczyć czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkową atrakcją były również dmuchane zamki i jazda na kucykach, rękodzielnicze stoisko z zabawkami „Art – Ina”. Fani klasycznych samochodów mogli podziwiać auta ze Stowarzyszenia Klasyczny Koszalin. W przerwie pomiędzy konkursami, dzieci ze świetlic podlegających po GOK w Będzinie, miały zapewniony ciepły posiłek oraz napoje. Nie zabrakło również loterii fantowej, w której nagrodą główną był rower ufundowany przez Sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Będzinie.

Laureatami konkursów zostali:

Konkurs taneczny „Taniec Owadów”

  1. Dom Ludowy w Tymieniu oraz Świetlica w Strachominie

Konkurs plastyczny „Owady Polskie – rzeźba”

  1. Nadia Zabrocka z Tymienia.
  2. Marika Zabrocka z Tymienia.
  3. Malwina Ciach ze Strachomina.

Wyróżnienie zdobył najmłodszy rzeźbiarz Wiktor Dłutek.
Tytuł Miss Owadów 2018 zdobyła Milenka Ciach ze Strachomina.
Tytuł Mistera Owadów 2018 zdobył Wiktor Dłutek z Tymienia.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów oraz osób, które zaangażowały się w pracę nad organizacją oraz sprawnym przebiegiem imprezy.

Instruktor Monika Zielińska