Wigilia w Tymieniu, Dobrzycy, Będzinie, Dobrym

Dnia 12 grudnia Dom Ludowy , Rada Sołecka, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tymieniu były organizatorami wieczoru wigilijnego dla mieszkańców Tymienia i okolicznych sołectw. Przy suto zastawionych stołach potrawami wigilijnymi wystąpiły zespoły ludowe Kwiaty polskie z Tymienia i „Jagody” z Niedalina. Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku złożył wszystkim przybyłym Przewodniczący Rady Gminy Będzino p. Andrzej Nożykowski oraz Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda.

W dniu 13 grudnia Dom Kultury i Szkoła Podstawowa, Rada  Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzycy były  organizatorem „Wieczoru Wigilijnego” dla mieszkańców Dobrzycy i okolicznych miejscowości. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy przygotowały smaczne potrawy wigilijne, które w trakcie imprezy zostały spożyte. „Wieczór wigilijny uświetniły występy dzieci  ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy, dzieci z Ośrodka Opiekuńczego w Warninie i kapela „Swaty”, która po swoich występach zainicjowała wspólne śpiewanie kolęd z uczestnikami wigilii. Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku złożył wszystkim przybyłym Wójt Gminy Henryk Broda i Proboszcz Parafii ks. Jarosław Rynowiecki.

14.12.2010 r. o godz. 17.00 odbył się WIECZÓR WIGILIJNY zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury. Zaproszono osoby niepełnosprawne, samotne, sędziwe oraz emerytów i rencistów. Proboszcz z parafii Łękno ks. Jan Bożyszkowski i ks. Parafii Mścic Włodzimierz Milewski modlitwą, opłatkiem i życzeniami rozpoczęli wspólne ucztowanie wigilijne.

Dzieci oraz młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury przedstawiły Jasełka, a z kolędami i pieśniami ludowymi wystąpił zespół ludowy „Polskie Kwiaty z Tymienia.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku złożył wszystkim przybyłym Wójt Gminy Będzino Henryk Broda.

Dnia 15.12.2012 r. odbyły się spotkania wigilijne w Mścicach i Dobrym. Ich organizatorami były Rady Sołeckie w Mścicach Dobrym i Stoisławiu. Mieszkańcy tych sołectw mogli podziwiać występy jasełkowe dzieci, wspólnie śpiewać kolędy oraz spożywać przygotowane przez organizatorów potrawy wigilijne. Uczestnikiem tych spotkań był Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, który złożył wszystkim najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2013 Roku.