W Przedszkolu „Promyki Bałtyku” w Mścicach odbyły się Wiosenne Zawody Sportowe. Przedszkolaki aktywnie powitały wiosnę. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w konkurencjach sportowych. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 przedszkolaków.

Dzieci pokonały wiosenny tor przeszkód, zbierały „dżdżownice”, jeździły konno, rozwiązywały wiosenne zagadki, sadziły kwiaty, zachęcały owady do pracy, a nawet chroniły się przed wiosennym deszczem. Główne cele imprezy to rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie formy rywalizacji sportowej z zachowaniem zasady „fair-play” oraz integracja środowiska przedszkolnego. Zespoły rywalizowały ze sobą w konkurencjach dostosowanych do ich wieku.

Wszyscy wykazali się ogromnym duchem walki i pamiętali o obowiązujących zasadach. Po radosnym i satysfakcjonującym wysiłku ogłoszono wyniki – wszystkie grupy zajęły I miejsce. Impreza była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie małych zawodników. Z niecierpliwością czekamy na ciepłe wiosenne dni, aby powtórzyć to pełne emocji wydarzenie na placu przedszkolnym.
Organizatorki: Karolina Stawiarz, Iwona Formela

[av_gallery ids=’173739,173738,173737,173736,173735′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-6hvafhi’]