Wizyta przyjaciół z Francji

Wymiana rodzin pomiędzy Gminą Będzino, a francuskim Saint-Yrieix to już tradycja, sięgająca ponad 20 lat wstecz. Ta cenna inicjatywa pozwala na wzajemną integrację, ale przede wszystkim na wymianę kulturową.

Organizacją pobytu zajmuje się niezmiennie Komitet Gmin Bliźniaczych Będzino ? Saint Yrieix, któremu przewodzi Dariusz Bordun. Także i w tym roku do naszej gminy zawitała spora grupa gości z Francji. Jak zawsze zostali ciepło przyjęci, dodatkowo czeka ich nie lada przeżycie- czas ich pobytu to także celebracja Wielkanocy, która w Polsce ma szczególny charakter.

Po uroczystym powitaniu w sali GOK, w którym wziął udział Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski, razem z zastępcą, nadszedł moment wymiany podarunków. Każdy z francuskich gości otrzymał także miły upominek związany z naszą gminą. Słowa podziękowania i zapewnienie o dalszej współpracy popłynęły od Didiera Memain , także Dariusz Bordun i Wójt Mariusz Jaroniewski, w swoich wstąpieniach podkreślili wagę kontaktów polsko- francuskich.

Francuzi wzięli już udział w warsztatach z ceramiki, szycia i z gotowania, zorganizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Będzinie. Czeka ich jeszcze wiele atrakcji- choćby wizyta w ogrodach Hortulus, wyjazd nad morze, spotkania integracyjne. Na pewno nie będą się nudzić!

opublikowano 20 kwietnia 2019