Zakończyła się realizacja projektu pn. „Plac naszych marzeń w Borkowicach”. Inicjatywa została realizowana w miejscowości Borkowice, w ramach programu Działaj Lokalnie 2020 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. W tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie wspierane są projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia.

W dniu 10 października 2020 r. odbyło się  podsumowanie projektu. Od rana na placu zabaw i w świetlicy trwały przygotowania do spotkania integracyjnego mieszkańców sołectwa Śmiechów / Borkowice. Dzieci dmuchały balony, dorośli rozpalali ognisko, przygotowywali ziemniaki do wielkiego parownika jak również szaszłyki, kiełbaski i inne smakowitości na grilla. Pracy było wiele, ale wszystko szło szybko i z uśmiechami na twarzach. O godzinie 12 rozpoczęliśmy świętowanie. W imprezie udział wzięli zarówno mieszkańcy sołectwa, realizatorzy projektu oraz radni Pani Barbara Grudzień i Pan Adam Gołębiewski i Sekretarz Gminy Pani Anna Janiuk.

Dzieci pokazały rodzicom i babciom odnowiony plac zabaw, przy którym same pracowały malując płot, wygrabiając trawę i testując odnowione huśtawki i pozostały sprzęt na placu zabaw. Panie przygotowały pyszny poczęstunek dla uczestników integracji, Panowie czuwali nad ogniskiem, grillem (nowym) i parownikiem. Wszyscy też mogli usiąść przy nowo zakupionych stołach biesiadnych. Pan Sołtys poczęstował  dzieci  paczkami i wręczył małe upominki. Zebrani świetnie się bawili, aż przyszedł …..deszcz, który jak się okazało nie wystraszył nikogo, bo mogliśmy się skryć w naszej świetlicy. A po deszczu jak wiadomo wychodzi słońce z piękna tęczą i z nową atrakcją w postaci kałuż na placu, w których cudnie można się bawić. Dzieci były przeszczęśliwe. Wszyscy świetnie się bawili, a przede wszystkim każdemu towarzyszyło zadowolenie z wykonanej wspólnie pracy i cieszącego końcowego efektu. Nowy super grill i stoły biesiadne, będą służyły mieszkańcom przy imprezach  organizowanych przez Sołectwo.

W tym miejscu Sołtys Pan Józef Kupisz chciałby bardzo podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas na pracę w projekcie. Dziękuję za to, że znowu mógł na Was i na Waszą pomoc liczyć.

Projekt był realizowany od początku sierpnia do końca października 2020 r. Jego celem było zacieśnienie więzi pomiędzy mieszkańcami sołectwa Śmiechów/Borkowice. Cel został zrealizowany, inicjatorzy własnymi siłami zadbali o plac zabaw i teren wokół. Na swoje działania pomysłodawcy otrzymali 4750 zł dofinansowania. Projekt został złożony przez Radę Sołecką przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy, a prowadzony był przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Będzinie.

[av_gallery ids=’179859,179860,179861,179862,179863,179864,179865,179866,179867,179868,179869,179870,179871,179872,179873′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-69lltqn’ admin_preview_bg=”]