Wrażenia po Dniu Dziecka

W dniu 30 maja pomimo pogody, która nie dopisała i uniemożliwiła wykorzystanie boiska sportowego w Dobrzycy, około 100 osobowa grupa dzieci z terenu Gminy Będzino spędziła dzień pełen wrażeń na sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Dobrzycy.

Młodsi uczestnicy wzięli udział w rozgrywkach sportowych, gdzie każdy maluch otrzymał nagrodę, troszkę starsze dzieci mogły sprawdzić się w zapasach z wykorzystaniem kul Bumper Ball. Kule cieszyły się ogromnym powodzeniem, nawet pyszne zapiekanki przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich  nie były w stanie oderwać od nich chętnych do rywalizacji.

Odbył się również pokaz sztuki walki Klubu Karate Kyokushin Kanku Tymień, który działa przy Zespole Szkół w Tymieniu, uczestnicy mogli z bliska zobaczyć, na czym polega trening oraz styl walk karate. Wszystkie dzieci małe czy duże otrzymały smaczne lody, które ufundował pan sołtys Andrzej Augustyniak wraz z  radą sołecką z Dobrzycy a także drobne prezenty w formie kredek. Na koniec każda ze świetlic otrzymała, jak co roku worek pełen niespodzianek ,w którym to znaleźli  np. gry planszowe, piłki, rakietki do tenisa, itp., które będą wykorzystane na zajęciach w świetlicach.

Ponieważ pogoda nie pozwoliła nam na rozstawienie dmuchanego zamku na boisku ale dzielni panowie strażacy z OSP w Dobrzycy znaleźli i na to sposób i ustawili zamek w remizie co niezmiernie ucieszyło nasze dzieci. Oprócz dmuchanego zamku przed remizą mogliśmy tez podziwiać  stare ciągniki i samochody wystawione przez  Fundację Nowe Życie Starych Pojazdów  z Dobrego. Po tak tak wyszukanych atrakcjach wszystkie dzieci wracały do domu zmęczone ale z uśmiechem na twarzy. Dziękując za tak liczne przybycie na nasze gminne święto Dnia Dziecka życzymy wam samach tak radosnych dni jak ten miniony.

[av_gallery ids=’7379,7378,7377,7376,7375,7417,7418,7419,7420,7421,7422′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2d7acu’]

opublikowano 5 czerwca 2015