Wyjazd delegacji z naszej gminy do Niemiec

fot. M. Dębowski / Gmina Będzino

W dniach 11-13 października 2013 r. delegacja strażaków z OSP Będzino, OSP Dobrzyca oraz OSP Mścice wraz z zastępcą Wójta Gminy Będzino Henrykiem Lubockim i pracownikami UG Będzino, przewodniczącym Rady Gminy w Będzinie Andrzejem Nożykowskim i radnymi Gminy Będzino wzięła udział w wyjeździe studyjnym do zaprzyjaźnionej gminy niemieckiej Britz-Chorin-Oderberg. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach wspólnego projektu pt. “Porównanie komunalnych przedsięwzięć ochrony przed pożarami i klęskami żywiołowymi” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 ?Europejska Współpraca Terytorialna? ? ?Współpraca Transgraniczna? Krajów Meklemburgia ? Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczypospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007 ? 2013.

Grupa z naszej gminy zwiedziła budynki OSP Liepe, OSP Britz oraz OSP Oderberg. Ochotnicy z Niemiec zaprezentowali swój sprzęt, wymienili się z naszymi strażakami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat pożarnictwa oraz zorganizowali pokaz akcji ratowniczej. Beneficjenci projektu zapoznali się również z organizacją zarządzania kryzysowego na terenie gminy Britz-Chorin-Oderberg oraz gminy Będzino. W drugim dniu wizyty odbył się rejs po kanale do Niederfinow, gdzie można było zobaczyć działanie funkcjonującej podnośni statków. Przyjaciele z Niemiec zaprezentowali również swój lokalny zespół ludowy – Country Family. To już druga i ostatnia część projektu, w pierwszej, która miała miejsce we wrześniu 2013 strażacy z Niemiec odwiedzili Gminę Będzino.

[nggallery id=86]

W dniach 11-13 października 2013 r. delegacja strażaków z OSP Będzino, OSP Dobrzyca oraz OSP Mścice wraz z zastępcą Wójta Gminy Będzino Henrykiem Lubockim i pracownikami UG Będzino, przewodniczącym Rady Gminy w Będzinie Andrzejem Nożykowskim i radnymi Gminy Będzino wzięła udział w wyjeździe studyjnym do zaprzyjaźnionej gminy niemieckiej Britz-Chorin-Oderberg.

opublikowano 15 października 2013