Wyróżnienie w konkursie

Pragniemy poinformować, iż nasza fotorelacja z pracy nad “Akademią Przyjaciół Pszczół na piątkę” została wyróżniona w V edycji ogólnopolskiego programu ?Z Kujawskim pomagamy pszczołom?. Nasze działania na rzecz ochrony owadów pszczołowatych zostały docenione już po raz drugi.

W roku 2013 również znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych placówek. Sukces ten zawdzięczamy wszystkim osobom oraz instytucjom, które wspierały nas w tych działaniach. Przede wszystkim rodzice, którzy włączyli się w nasz projekt i bardzo czynnie uczestniczyli z nami we wszystkich zajęciach, sołtys, pan Andrzej Zieliński, wraz z radą sołecką, pan Henryk Bartczak, zaprzyjaźniony z nami pszczelarz, który zawsze służy swoją pomocą, Ogrody Hortulus w Dobrzycy, dzięki którym nasza praca była ciekawsza. No i nie możemy zapomnieć o dzieciach, bo to one są najważniejsze, to ich praca została oceniona. Jeszcze raz, wszystkim zaangażowanym w powstanie naszego projektu, bardzo dziękuję.

Instruktor Monika Zielińska

Zwycięska FOTORELACJA z opisem:

Nasza akcja zatacza coraz większe kręgi. W tym roku dołączyli do nas również rodzice. Dzieci wraz z nimi przekształciły salę naszej świetlicy w wielka łąkę przyjazną pszczołom. Dzięki wspólnej pracy i zabawie przypomniały sobie zasady Przyjaciół Pszczół oraz pogłębiły wiedzę o owadach z rodziny pszczołowatych. Poznawaniem wiedzy jest również zabawa. Dzieci miały za zadanie przygotować własną wersję tańca pszczół. Wspólnie wybraliśmy się do Centrum Ogrodniczego Hortulus, gdzie pracownik Ogrodów zapoznał nas z roślinnością miododajną. Dzieci wybrały kilka roślinek, które posłużyły do stworzenia miejsca przyjaznego pszczołom. Dzięki wspólnej pracy i uprzejmości Ogrodów Hortulus, na terenie świetlicy powstała rabatka, w której znalazły się między innymi wrzosy i pierwiosnki. Podczas sadzenia byliśmy, co chwilę odwiedzani przez pszczoły i trzmiele, którym bardzo spodobał się nasz pomysł. Tego typu zajęcia integrują dzieci z rodzicami, uczą szacunku do przyrody, ale również pogłębiają wiedzę o owadach, bez których życie nie mogłoby istnieć. Podczas prelekcji z pszczelarzem dzieci mogły na żywo zobaczyć jak wygląda pszczela rodzina, zaobserwować jak one się poruszają oraz w jaki sposób się kontaktują. Pszczelarz przywiózł ze sobą ul wraz z ramkami, dzięki którym dzieci poznały ich budowę oraz podstawowy sprzęt pszczelarski. Takie spotkania uczą nas szacunku do pszczół i pracy pszczelarzy. Przygotowaliśmy hotel dla dziko żyjących pszczół i z niecierpliwością czekamy na nowych lokatorów.

[av_gallery ids=’7259,7260,7261,7262,7263′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-33axfe’]

opublikowano 27 maja 2015