29 września 2018 r. po ciężkich zmaganiach jednostek OSP powiatu koszalińskiego zakończono VIII zawody z cyklu “Biec by pomóc”. To coroczne zawody Ochotniczych Staży Pożarnych z powiatu koszalińskiego w kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy z jednostek OSP zmagali się z aż ośmioma zdarzeniami ratowniczymi oraz testem wiedzy.

Zadania były bardzo zróżnicowane i zawierały wszelkie elementy pomocy przedmedycznej, którą zajmują się strażacy w Polsce – działania na wodzie, w lesie, podczas wypadku drogowego, w zadymieniu i pożarze. W zawodach wystartowało łącznie 10 drużyn. Każda z nich prezentowała wysoki poziom, choć zwycięzca mógł być tylko jeden. Została nim drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Będzinie.

Gratulujemy I miejsca naszym tegorocznym zwycięzcom. Ogromnie cieszymy się, że wiedza i kwalifikacje Naszych Druhów i Druhen są na tak wysokim poziomie. Między innym dzięki Nim i Ich poświęceniu mieszkańcy naszej gminy mogą czuć się bezpiecznie każdego dnia. Wynik OSP Będzino potwierdza najlepsze w powiecie przygotowanie naszych jednostek do wykonywania zadań związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy i utrzymuje poziom z lat ubiegłych.

W skład zwycięskiej drużyny weszli:

Grzegorz Woźnicki, Paweł Madej, Jarosław Góral, Wojciech Czapliński, Artur Siwka, Jakub Jaroniewski.
Ogólna klasyfikacja drużyn:
I miejsce: OSP BĘDZINO
II miejsce: OSP ŚWIESZYNO
III Miejsce: OSP NIEDALINO
IV miejsce: OSP STRZEKĘCINO
V miejsce: OSP SIANÓW
VI miejsce: OSP BOBOLICE
VII miejsce: OSP WYSZEWO
VIII miejsce: OSP BIESIEKIERZ
IX miejsce: OSP ŻYDOWO
X miejsce: OSP POLANÓW
Gratulujemy i życzymy powodzenia już za rok!