XII Festyn Wodny Gminy Będzino [fotorelacja]

W sobotę 18 czerwca 2016 r. w Podamirowie po raz dwunasty odbył się Festyn Wodny Gminy Będzino. Imprezę rozpoczęto w Podamirowie o godzinie 12.oo podniesieniem bandery na jachcie Nowa Przygoda i przywitaniem przybyłych uczestników festynu  i żeglarzy przez  Wójta Gminy Henryka Brodę.

IMG_8358

W imprezie wzięły udział m.in. dzieci ze szkół z terenu Gminy Będzino oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. O godz. 12.30 przy wspaniałej żeglarskiej pogodzie rozpoczęły się regaty jachtów, w których wzięło udział 12 jednostek w trzech klasach żeglarskich. Pozostali uczestnicy rywalizowali ze sobą w zawodach rekreacyjno-sportowych, mogli popływać kajakami i rowerami wodnymi mieli też okazję wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego zorganizowanego przez WOPR.

IMG_8912

IMG_9037

Uczestnicy festynu i regat zaproszeni zostali na gorącą kiełbaskę i grochówkę z kuchni polowej oraz napoje zimne i gorące. Zwycięzcy regat otrzymali ufundowane przez sponsorów nagrody rzeczowe i dyplomy.

IMG_9165

W atmosferę i klimat regat żeglarskich wprowadzał wszystkich uczestników występ Grupy Śpiewaczej pod kierownictwem p. Bożeny Cienkowskiej z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach ze specjalnie przygotowanym repertuarem piosenki szantowej.  Muzyka ta spowodowała, że szczególnie żeglarze spędzili wiele godzin przy wspólnej biesiadzie.

Do zobaczenia za rok.

Fot. M. Dębowski / UG Będzino