Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów (Pitagoras) – takie motto towarzyszyło XVIII Festiwalowi Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino, który odbył się 22 maja 2015 r.

Z tej okazji organizatorzy uhonorowali  Przyjaciół Szkoły serdecznymi podziękowaniami i „festiwalowym urodzinowym tortem”. Organizatorem imprezy była Dyrekcja Zespołu Szkół im. Kard. Ignacego Jeża  w Tymieniu. Scenografię przygotowały: T. Frątczak, E. Gostomczyk, B. Bukowczan i J. Piwko.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 38  uczestników  w czterech kategoriach: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum. Wokalistów oceniała komisja w składzie: przewodniczący – Bogumił Gewartowski, członkowie: Katarzyna Śron i Arkadiusz Gewartowski. Naprawdę było czego posłuchać. Młodzi, zdolni soliści popisywali się swoimi umiejętnościami, a mieli o co walczyć.

Nagrodę główną, Grand Prix XVIII Festiwalu ufundował Wójt Gminy Będzino Henryk Broda, a był to tablet, dodatkowo zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom oraz zestaw upominków. Zwycięzcą tegorocznej edycji została uczennica trzeciej klasy gimnazjum przy Zespole Szkół im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu – Daria Mamrocha, która na festiwalowej scenie sięgnęła po najwyższy laur z piosenką Tańczące Eurydyki.

Piękne, wzruszające wykonanie poruszyło Komisję i publiczność do tego stopnia, że wywołało łzy w oczach widzów. Młodą wokalistkę przygotowywała Pani Dorota Drozdowska.  Swoje nagrody odebrali również wykonawcy, którzy zajęli kolejno pierwsze, drugie, trzecie miejsce i wyróżnienia w kolejnych kategoriach.

I tak w kategorii najmłodszych uczestników – przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Oliwia Grudzień z zerówki w Tymieniu, II – Maja Kaczorek z oddziału przedszkolnego w Mścicach, III – Szymon Kołodziej z Przedszkola w Mścicach a wyróżnienie zdobyła Alicja Andrzejewska z Przedszkola z Będzinie.

W kategorii II: na pierwszym miejscu znalazła się Alicja Skrzypczyk z SP w Dobrzycy, tuż za nią na II miejscu  Martyna Pacek z SP w Mścicach, trzecia była Zuzanna Malich z SP w Dobrzycy, a wyróżnienie zdobyła Roksana Majchrzak z SP w Mścicach.

W trzeciej kategorii zwycięzcą została Roksana Skrzypczyk z SP w Dobrzycy, drugi był Maciej Szczeparski z SP w Będzinie z siedzibą w Łeknie, III miejsce zajęła Ewelina Matwiejczuk z SP w Dobrzycy a wyróżnienie przypadło w udziale Nikoli Skowron z SP w Dobrzycy. Ostatnia kategoria i wielkie zmagania – tu I miejsce zdobyła Maria Szczeparska z Gimnazjum w Mścicach, II zajął Kamil Skrzypczyk z Gimnazjum w Tymieniu, trzecie Klaudia Zabłuda z Gimnazjum w Tymieniu a wyróżnienie zdobyła Katarzyna Trzebińska z Gimnazjum w Mścicach. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki.

Dzięki sponsorom, jak co roku, uczestnicy Festiwalu otrzymali piękne nagrody. Za I miejsce solista otrzymał śpiwór turystyczny, II miejsce – namiot na wakacyjne wypady, za trzecie miejsce zwycięzca otrzymywał materac turystyczny a za wyróżnienie – matę. Wszyscy uczestnicy (zwycięzcy również) otrzymali słodkie upominki. Z wielką radością organizatorzy gościli wszystkich wykonawców, opiekunów i przybyłych gości. Nie zabrakło też rodziców, babć i dziadków, którzy razem  z młodymi solistami przeżywali występy.  Szkoda tylko, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, opiekunom i instruktorom, którzy przygotowywali tegorocznych wykonawców oraz Pani Elżbiecie Piskorz, która gościła nas w Domu Ludowym w Tymieniu. Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu. Do zobaczenia za rok.
Z pozdrowieniami: Mirosław Gostomczyk

 

[av_gallery ids=’7227,7228,7229,7230,7231,7232,7233′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2lnn13′]