Za nami 6. edycja Dyniowego Garden Party w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Mieszkańcy Gminy Będzino jak też przybyli goście, jak co roku tłumnie brali udział w Dyniowym Garden Party organizowanym przez ogrody Hortulus w Dobrzycy.

W tym roku impreza odbyła się dnia 24 września i tego właśnie dnia, Dobrzyca zamieniła się w miejsce wizyt miłośników plenerowych, rodzinnych zabaw i kulinarnych smakoszy, którzy kierowali swe kroki do ogrodów Hortulus Spectabilis. Pogoda zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu, było słonecznie i barwnie. Wydarzenie odwiedziła rekordowa liczba około 4 tysięcy gości, na których czekało mnóstwo atrakcji.

Głównym punktem programu była Dyniowa Gonitwa ? drużynowa sztafeta. Uczestnicy mieli do pokonania przeszkody, a na czterech punktach wymiany, przekazywali sobie dynię, którą wylosowali przed startem. W sztafecie wystartowało prawie sto osób, zaś  na mecie na uczestników czekały pamiątkowe przypinki i posiłek regeneracyjny ? pyszna zupa dyniowa.

Ponadto goście wydarzenia mogli zmierzyć się w konkurencjach takich jak: toczenie dyni, walka o dynię, szacowanie wagi dyni czy skoki w workach. Jak co roku dużym powodzeniem cieszyła się konkurencja drążenia dyni.

Dużym powodzeniem cieszył się punkt animacyjny dla dzieci. Mogły one między innymi przygotować wyklejankę z płatków jesiennych kwiatów. W animacjach tych brali udział również dorośli uczestnicy wydarzenia. Ponadto nie zabrakło gier plenerowych rozstawionych na terenie Ogrodów, a były to: domino, kółko i krzyżyk czy puzzle, w których do ułożenia była plansza z odmianami dyń.

Dyniowe Garden Party to również moc doznań kulinarnych. Uczestnicy na pewno nie wyszli głodni z Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Na talerzach gościła dynia w różnej postaci. Oczywiście największym powodzeniem cieszyła się pyszna zupa dyniowa, której przyrządzono ponad 400 litrów!

Podczas Dyniowego Garden Party odbyły się dwa konkursy: Konkurs florystyczny i konkurs na Dyniowego Cudaka. W pierwszym z nich zmagało się pięć uczestniczek, które do wykonania miały kompozycję z użyciem dyni a także kwiatów, traw i innych roślin rosnących w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. W konkursie na Dyniowego Cudaka jury miało trudny orzech do zgryzienia. Prace były bardzo kreatywne i niezwykle różne, przez całą imprezę cieszyły oko odwiedzających gdyż rozstawione zostały w różnych miejscach ogrodu.

Atrakcją wydarzenia były również stoiska wystawiennicze. Można było kupić pyszne przetwory, miody, zakwasy a na stoisku organizatora między innymi ozdobne dynie wychodowane w Ogrodach Hortulus Spectabilis. Goście mogli zwiedzić Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy w jesiennej aurze, gdzie  kwitną już trawy, jesienne byliny zdobią rabaty a liście drzew i krzewów przybierają nowe barwy.

opublikowano 28 września 2023