Za nami Spotkanie z kulturą morską!

20 sierpnia odbyło się już trzecie wydarzenie z cyklu WAKACJE Z RYBAMI. Atrakcją główną tego dnia był przegląd kapel ludowych które zaprezentowały swoje utwory w tematyce morskiej i regionalnej. Mieliśmy przyjemność gościć na scenie aż 10 zespołów, z czego cztery działają pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie :

Ostrowianie z Ostrowa

Słoneczko z Niemicy

Fala ze Starych Bielic

Dobrowianki z Dobrowa

Babki Ali z Chłopów

Zalesie z Mścic

Swaty z Będzina

Popowianie z Popowa

Kwiaty Polskie z Tymienia

Podczas wydarzenia nie brakowało dodatkowych atrakcji: degustacja ryb morskich wraz z edukacją tematyczną ( na stoisku można było zapoznać się z wiedzą dotyczącą ryb morskich, obejrzeć prace plastyczne ” ryby z recyklingu” oraz nabyć gadżety promujące Gminę Będzino, zabawy z animatorką ( gry i zabawy edukacyjne w tematyce morskiej i zręcznościowej), degustacja waty cukrowej i popkornu, dmuchańce, pojazd z lodami, loteria fantowa i strefa gastronomiczna prowadzona przez sołtysa Mścic i Radę Sołecką, kino dla najmłodszych w sali Domu Ludowego. Seans kinowy był organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Będzino, stoisko promujące zdrowy tryb życia. Pierwsza część wydarzenia należała do zespołów ludowych, a o godzinie 20.00 zaczęła się dyskoteka z DJ-em i tak do późnych godzin nocnych! Frekwencja podczas tego dnia przeszła nasze oczekiwania! Niepewna i deszczowa pogoda nie pokrzyżowała naszych planów. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten morski projekt!

Wakacje z rybami to cykl wydarzeń promujących rybackie dziedzictwo kulturowe na terenie Gminy Będzino. Działania są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego RYBACTWO I MORZE 2014 – 2020.