Zakończenie wakacji w Międzyzdrojach

Dzieci ze świetlicy w Strachominie wspólnie z dziećmi z Domu Ludowego w Tymieniu 1 września pożegnały Wakacje 2018 w Międzyzdrojach.

Zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych, w którym znajduje się około 100 postaci publicznych takich jak politycy, gwiazdy kina, muzyki czy piłkarze. Są także figury postaci bajkowych, a dla dzieci spotkanie oko w oko z Pszczółką Mają czy Shrekiem było ogromnym przeżyciem. Po zwiedzaniu Muzeum czekał już na nas smaczny obiad w restauracji ?NEMO?. Następnie wybraliśmy się w podróż po odległych galaktykach do Planetarium, które daje możliwość interaktywnego uczestnictwa w seansie, prowadzonym na zasadzie wykładu. Planetarium w Międzyzdrojach należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, dzięki wykorzystaniu technologii Digistar 4. System ten pozwala na sterowanie pokazem na żywo i dodawanie nowych elementów. Dzieci obejrzały ?Cuda Wszechświata? – seans opowiadający o powstaniu kosmosu. Była to naprawdę fantastyczna kosmiczna przygoda, już podczas seansu było słychać ?Wow?. Kolejnym punktem była Aleja Gwiazd – chodnik, w który wmurowane są płyty z odciskami dłoni gwiazd. Dzieci mogły przysiąść na ławeczce obok Ireny Santor, przy stoliku z Krzysztofem Kolbergiem, czy sprawdzić, której gwiazdy odcisk dłoni pasuje do ich ręki. Na koniec dzieci skorzystały z placu zabaw, z jazdy na kucyku oraz zjedliśmy pyszne naturalne lody. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszej wyprawy: sołtysowi, radzie sołeckiej, osobom które pracowały przy festynie, z którego dochód pokrył koszty wycieczki i najważniejsze: Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, panu Jerzemu Łuczakowi, za zapewnienie nam autokaru.

Instruktor Monika Zielińska
[av_gallery ids=’171123,171124,171125,171126,171127,171128,171129,171130,171131,171132′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-s6mauq’]

opublikowano 5 września 2018