Zapraszamy Państwa do udziału w Projekcie iDOC Otwórz się na pomoc

W tym trudnym, pandemicznym czasie, oprócz codziennych problemów, temat zdrowia psychicznego stał się jeszcze bardziej istotny. Chcemy edukować i przeciwdziałać problemom społecznym m.in. depresji, alkoholizmowi, uzależnieniu oraz w sferze problemów dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest wsparcie, jakie możemy dać na poziomie lokalnym.

 

Projekt iDOC Otwórz się na pomoc, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. W przypadku stworzonej przez nas opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień i bezpieczeństwa w sieci.

https://gk24.pl/gmina-bedzino-otworz-sie-na-pomoc/re

Alkoholizm to choroba, która dotyka ludzi niezależnie od statusu materialnego, miejsca zamieszkania czy wieku. Konsekwencje uzależnienia odczuwają całe rodziny. Dlatego tak ważne jest wsparcie jakie możemy dać na poziomie lokalnym.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, alkohol znajduje się na trzecim, a w Europie na drugim miejscu wśród najistotniejszych czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Niestety Polacy z roku na rok piją coraz więcej i coraz więcej pieniędzy wydają na alkohol.* W naszej akcji chcemy edukować i przeciwdziałać alkoholizmowi zwracając uwagę na ten trudny problem społeczny.

https://gk24.pl/bedzino-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re

Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników.

Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców gmin, miast, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.

https://gk24.pl/bedzino-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re

 

opublikowano 15 czerwca 2022