7 września w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędą się widowiskowe Zawody w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – Biec, by pomóc. Tego dnia druhowie z OSP powiatu koszalińskiego na Waszych oczach będą zmagać się z sytuacjami do których mogą zostać zadysponowani by udzielić pierwszej pomocy. Oznacza to, że w różnych zakątkach ogrodu podziwiać będzie można strażaków w akcjach ratunkowych!

Jakich?? Nie możemy Wam zdradzić. Wszystko owiane jest tajemnicą. Organizatorzy mają jednak ogromne pole do popisu, ogrody liczą ponad 9 ha na których zobaczyć można m.in.: największy na świecie labirynt grabowy, 20 metrową wieżę widokowa, olbrzymie rabaty bylinowe, partery bukszpanowe, rosaria, kamienny krąg czy ogrody nowoczesne.     

To nie koniec atrakcji. Tego dnia będziecie mogli również sami poczuć się jak służby ratunkowe. Wszystko to za sprawą instruktorów z Windhunter Academy. Pod ich okiem będziecie mogli spróbować swoich sił w symulatorze pożaru lub odbyć szkolenie z ratownictwa wysokościowego. Do tego na wyciagnięcie Waszej ręki będzie ponad 10 samochodów strażackich oraz wystawcy ze specjalistycznym sprzętem. 

Zawody podziwiać będzie można w godzinach 10:30-16:00, jednak ogrody otwarte będą aż do 19:00. Podczas wydarzenia obowiązuje standardowy cennik biletów wstępu do Ogrodów. Zapraszamy ;) 

opublikowano 31 sierpnia 2019