Zespół Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach jest jedną z trzystu szkół podstawowych, zakwalifikowanych do nowej edycji programu organizowanego przez Fundację Orange p.n. “MegaMisja”. Szkoła została zakwalifikowana dzięki krótkiemu filmowi nakręconemu przez Aleksandrę Gil – opiekuna świetlicy szkolnej. Dzieci z chęcią pomaszerują do szkolnych świetlic, gdzie czeka je całoroczna mega przygoda z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowe laboratorium.

W trakcie zajęć pozalekcyjnych w świetlicach uczniowie – dobrze się bawiąc – będą poznawać zasady bezpiecznego korzystania z internetu i rozważnego korzystania z technologii. Dzieci dowiedzą się m.in.: jak unikać niebezpieczeństw i dbać o swoją anonimowość w sieci, jak kulturalnie się w niej zachowywać czy też jak odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych. Za wykonanie kolejnych zadań świetlice otrzymają od fundacji nagrody, m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki.

Gratulujemy ZS im. Ludzi Morza w Mścicach innowacyjnego pomysłu i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas udziału w MegaMisji!

opublikowano 1 czerwca 2016