Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego karate kyokushin

W dniach 6-7 marca 2021 roku w obiekcie Kompleksu Sportowego Uznam Arena w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego karate kyokushin. Wzięło w nim udział 134 zawodników z 19 ośrodków zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Gośćmi specjalnymi zgrupowania byli shihan Andrzej Kłujszo, shihan Janusz Piórkowski, sensei Eliasz Madej, Mistrz Świata i trener kadry Polski sensei Michał Werner oraz utytułowany zawodnik sensei Kamil Mastaj. W ciągu niespełna dwóch dni odbyły się trzy ponad dwugodzinne treningi, podczas których zawodnicy poznali i rozwijali technikę i taktykę walki, poznali tajniki rozgrzewki oraz pracowali nad siłą i wytrzymałością.

Celem zgrupowania było przede wszystkim przygotowanie do nadchodzącego sezonu startowego. Przed karatekami Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin, które już 20 marca odbędą się w Płotach oraz kwietniowe Mistrzostwa Polski. Udział zawodników z UKS „Karate Kyokushin Kanku Tymień” był współfinansowany z dotacji Gminy Będzino oraz środków własnych klubu.