Złoty Jubileusz Państwa Sozańskich

22 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie odbyła się uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Jubileusz obchodzili Państwo Barbara i  Eugeniusz Soznańscy z Mścic.
To wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia, skarbnica czynów małych i wielkich. Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy. Chwile dobre i złe. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki.

W uroczystości udział wzięli  rodzina i znajomi Jubilatów, Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda, który dokonał aktu dekoracji  medalami przyznanymi za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”  w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Wice  Przewodniczący Rady Gminy w Będzinie Pan Adam Gołębiewski przekazując list gratulacyjny oraz upominek.

Państwo Barbara i Eugeniusz Sozańscy związek małżeński  zawarli  29 października 1966 r. w Pyrzycach. Pan Eugeniusz pochodzi z Kresów obecnie Ukraina z miejscowości Lubieńce woj. Lwów, a Pani  Barbara z Kujaw okolice Włocławka. Na teren Gminy Będzino  do miejscowości  Mścice przyjechali w lipcu 1975 r. Pan Eugeniusz jako chłodniarz dostał propozycję pracy w swoim zawodzie z mieszkaniem funkcyjnym w byłym POHZ Mścice. Pracował tam do czasu przejścia na emeryturę. Pani Barbara pracowała na stanowisku kadrowej również w POHZ Mścice. Następnie podjęła pracę w Sanatorium „Syrena” w Mielnie na stanowisku administratora, gdzie pracowała do czasu przejścia na emeryturę. Do Mścic przeprowadzili się z córkami: Romaną, dziś notariuszem  w Koszalinie i Angeliką  – menagerem na statkach pod zagraniczną banderą. W Mścicach urodziła im się trzecia córka Aleksandra,  pracująca w biurze nieruchomości w Szczecinie jako prawnik. Państwo Sozańcy mają troje wnucząt: Michała, Marcelinę i Makarego. Przekazuję Państwu raz jeszcze najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób, by przeżyte lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały przeżyć kolejne jubileusze.
Kierownik USC Dorota Kokłowska

[av_gallery ids=’14001,14002,14003,14004,14005′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-k0tswg’]

 

 

 

 

 

 

 

opublikowano 26 kwietnia 2017