23 lipca 2016 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego obchodzili Państwo Wanda i Jan Borzęccy z Wierzchomina. Jubilaci udekorowani zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, Pan Adam Gołębiewski Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Będzinie przekazał list gratulacyjny oraz upominki.

To wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego „Nie sztuką pokochać, a sztuką wytrwać w miłości na dobre i złe. To symbol wierności i miłości rodzinnej,  to skarbnica czynów małych i wielkich, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.”

Pani Wanda Borzęcka z d. Jóźwiak na teren Gminy Będzino do m. Łekno przyjechała w 1952 r. z Wincentowa obecne woj. kujawsko-pomorskie. Po ukończeniu szkoły pracowała w gospodarstwie rolnym swoich rodziców. Pan Jan wraz z rodzicami i rodzeństwem na teren Gminy Będzino przyjechał do Wierzchomina w 1947 r. z Sewerynówki obecne woj. lubelskie. Po ukończeniu szkoły pracował w gospodarstwie rodziców. Państwo Borzęccy poznali się za zabawie w Łeknie w 1962 r., a 22.01.1966 r. zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie. W 1970 r. przejęli gospodarstwo rolne po rodzicach Pana Jana i prowadzili je do uzyskania emerytury. Państwo Borzęccy mają: 4 dzieci i 12 wnuków.

Z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych jubileuszy.
Kierownik USC Dorota Kokłowska

[av_gallery ids=’11247,11248,11249,11250,11251′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-t14jzi’]