4 Jubileusze Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego

      W dniu 13 października 2018r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie świętowano trzy jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Szanowni Jubilaci to Państwo Krystyna   i Eugeniusz Michalakowie, Państwo Czesława i Ryszard Stępniowie, Państwo Helena i Franciszek Dubielowie. Jubileusz Państwa Urszuli i Mariana Grodzkich odbył się w ich rodzinnym domu. Na uroczystości licznie przybyły rodziny Jubilatów.

Wójt Gminy Pan Henryk Broda tegorocznym Drogim Jubilatom w imieniu własnym oraz samorządu Gminy życzył długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia bliskich, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych jubileuszy.

Udekorował Jubilatów Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę,   Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Będzinie  Pan Adam Gołębiewski wręczył upominki oraz przekazał listy gratulacyjne.

Państwo Krystyna i Eugeniusz Michalakowie z Miłogoszczy

Pan Eugeniusz urodził się w Niemczech. Po wojnie wraz z matką zamieszkał w gminie Silnowo, tam również uczęszczał do szkoły. Pani Krystyna urodziła się w Chociwlu gmina. Bobolice, ukończyła szkołę w Bobolicach. Państwo Michalakowie poznali się w 1967 roku, w Chociwlu. Do Miłogoszczy przyjechali 15.10.1967r. oboje podjęli pracę w PGR Miłogoszcz. Pan Eugeniusz pracował jako traktorzysta do uzyskania emerytury. Pani  Krystyna w 1983r. podjęła pracę w Ośrodku Wczasowym w Podczelu, gdzie pracowała do uzyskania emerytury. Małżeństwo zawarli 26.06.1968r. w Dobrzycy.  Mają 3 dzieci, 6 wnuków i 7 prawnuków.

Państwo Czesława i Ryszard Stępniowie z Miłogoszczy

Pan Ryszard urodził się w Woli Murowanej obecne woj. świętokrzyskie. W  roku  1964 razem z  rodzicami przyjechał do Górawina gm. Bobolice. Pani Czesława  urodziła się w Dobrzycy, razem z rodzicami  mieszkała w Wierzchominie, a w roku 1966  przeprowadziła się do Górawina gmina Bobolice.Państwo Stępniowe poznali się w właśnie w Górawinie w roku 1966.  13 grudnia 1967 roku przyjechali do Miłogoszczy, gdzie zamieszkali i mieszkają do dnia dzisiejszego. Oboje pracowali w Kombinacie Tymień PGR Miłogoszcz. Związek małżeński zawarli 13 października 1968r. w Dobrzycy.  Jubilaci wspólnie wychowali 6 dzieci, 3 córki i 3 synów. Doczekali się 13 wnucząt i  1 prawnuka.

Państwo Urszula i Marian Grodzcy z Borkowic

Pan Marian urodził się Rekowie gm. Polanów. Wraz z rodzicami przyjechał do Śmiechowa. Po ukończeniu szkoły od 1966r. pracował w zakładzie ślusarskim  uzyskując tytuł czeladnika w zawodzie ślusarz-spawacz. W latach 1976 – 1997 pracował w PRIM w Koszalinie, a  po rozwiązaniu zakładu  przeszedł na zasiłek przedemerytalny.

Pani Urszula urodziła się w Owieczkowie woj. kujawsko-pomorskie. Po ukończeniu szkoły w Gołczewie przyjechała do Śmiechowa , podejmując  pracę jako woźna w Szkole Podstawowej. Pracowała w PZZ Stoisław oraz Superfisch w Kukini do uzyskania emerytury. Państwo Grodzcy poznali się na zabawie w Śmiechowie. Związek małżeński zawarli 25.11.1967r. w Dobrzycy. Mają córkę Beatę oraz dwóch wnuków.

 

Wspólny dom, miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy, rodzina, dzieci, wnuki i prawnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim,  dlatego też prosimy raz jeszcze przyjąć od przedstawicieli władz samorządowych Gminy Będzino, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku,  by przeżyte lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.

Kierownik USC Dorota Kokłowska

[av_gallery ids=’172055,172056,172057,172058′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-7xtycwm’]

opublikowano 19 października 2018