Bal z pieczonym dzikiem w Mścicach

Przeszło sto osób- zaproszonych gości i seniorów z gmin Mielno oraz Będzino wzięło udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się 4 listopada w Domu Ludowym w Mścicach.

“Bal z pieczonym dzikiem” to wydarzenie sfinansowane z funduszu Lasów Państwowych w ramach projektu “Znam, wiem, bo z lasu jem” zaś jego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich “Malwa” z Chłopów. W imprezie udział licznie wzięli uczestnicy Dziennego Domu Senior + w Tymieniu i Mielnie oraz Klubu Senior + w Mścicach. Gościem specjalnym był znany śpiewak operowy Marek Torzewski. Frekwencja dopisała i wszyscy znakomicie się bawili. W wydarzeniu wzięła udział Wójt Gminy Będzino Sylwia Halama, Burmistrz Mielna Olga Roszak – Pezała i przedstawiciele lokalnych samorządów.

Podczas wydarzenia odbyła się także prezentacja piosenki “Leśne Echo” oraz rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą potrawę z produktów pochodzenia leśnego. Nie zabrakło wyśmienitych potraw, innych konkursów, także tych na temat wiedzy o lesie. Skoro bal, to można było również potańczyć, gdyż do tańca przygrywała kapela “Swaty”. Nie mogło zabraknąć dania specjalnego, jakim był dzik podawany w bigosie.

Wydarzenia takie jak to, to cenne inicjatywy aktywizujące seniorów, dla których organizowane są w naszej gminie różne spotkania i atrakcje- na nudę nie mogą więc narzekać. Wszak przed nimi obchody Światowego Dnia Seniora, które odbędą się w Mścicach oraz Tymieniu.