Bezpieczniej dzięki zakupowi radarowego wyświetlacza prędkości

Radarowy pomiar prędkości SP Łekno

Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza w pobliżu szkół. Niestety brawurowych kierowców nie brakuje, choć nie oznacza to, że nie można zapobiegać przekraczaniu prędkości.

Radarowy pomiar prędkości SP ŁeknoPod koniec minionego roku, na drodze krajowej nr 11 w Łeknie, przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Ochotniczych Straży Pożarnych pojawił się spowalniający znak świetlny informujący kierowców o przekraczanej prędkości. -Inwestycja ta powstała dzięki inicjatywie Rady Rodziców przy naszej szkole. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim- rodzicom, uczniom oraz organowi prowadzącemu za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. – powiedział Piotr Frątczak, dyrektor szkoły.

-Radarowy wyświetlacz prędkości poprawi bezpieczeństwo mieszkańców oraz dzieci w obrębie szkoły. Jednocześnie pozwoli zdyscyplinować kierowców, którzy nie dostosowują prędkości do obowiązującej organizacji ruchu.- dodała Wójt Gminy Będzino, Sylwia Halama.

Radarowe wyświetlacze prędkości to rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać na polskich drogach. Ich obecność pozwala na uspokojenie ruchu m.in. w rejonie przejść dla pieszych (np. w okolicach szkół i przedszkoli), na ruchliwych ulicach, na których piesi często przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem, przed skrzyżowaniami.

Potwierdza to Anna Naszydłowska, skarbnik Rady Rodziców. -Kierowało nami przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku szkolnym podjęliśmy uchwałę, aby część środków uzyskanych z corocznego balu dobroczynnego przeznaczyć właśnie na urządzenie do pomiaru prędkości. Oczywiście, potrzebowaliśmy pomocy ze strony gminy aby aby uzyskać wymagane pozwolenie, uzyskać wycenę i kosztorys. To dla nas bardzo ważna współpraca. Przewodniczący Rady Rodziców i radny Rady Gminy, Tomasz Baczyński również uważa, że postawienie radarowego wyświetlacza prędkości to znakomity pomysł.-Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej imienia Ochotniczych Straży Pożarnych w Łeknie za sfinansowanie inwestycji- podsumowuje.

opublikowano 2 stycznia 2024