Dalsze remonty mieszkań socjalnych w Dworku i Wierzchominie

Podpisanie umowy na prace adaptacyjne w mieszkaniach socjalnych Dworek i Wierzchomino

Program ministerialny “Wzajemnie Potrzebni”, który był realizowany w Gminie Będzino w ubiegłym roku, ma swój ciąg dalszy. Co prawda w miejscowościach Wierzchomino oraz Dworek wyremontowano puste obiekty i powstało w nich 26 mieszkań, w których mieszkają już osoby potrzebujące pomocy, to istnieje zapotrzebowanie na dalsze prace adaptacyjne w tych lokalizacjach.

Dlatego też, w minionym tygodniu Wójt Gminy Będzino Sylwia Halama podpisała umowę na prace modernizacyjne i adaptacyjne w budynkach socjalnych w Dworku i Wierzchominie, których wykonawcą jest Michał Zieliński KASZUB- BUD z Chłopów. Przedmiot umowy obejmuje prace projektowe oraz roboty budowlane. Wykonana zostanie termomodernizacja obiektów, montaż paneli fotowoltaicznych i zagospodarowanie terenu, powstaną także kolejne mieszkania oraz punkty usługowe. Wartość obu zadań to blisko 2 mln 200 tys zł, z czego wkład własny Gminy Będzino to 200 tys. zł. Fundusze pochodzą z Programu Polski Ład, wykorzystane zostaną także materiały budowlane przekazane w formie darowizny przez UNHCR, których wartość wynosi blisko 900 tys. zł.

Podczas podpisania umowy obecna była także Skarbnik Gminy Anetta Tomala- Gajec, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Będzino Andrzej Jóźwiak, radny Gminy Piotr Kołpacki i sołtyski : Wierzchomina, Anna Drawc oraz Dworka, Monika Luty a także Stanisława Papjewska- Hanasz, Prezes Stowarzyszenia “Lepsze Jutro”, będącego realizatorem programu.

opublikowano 13 marca 2024