Dwa złote Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

16 marca 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie Jubileusz 50 – lecia  Pożycia Małżeńskiego  obchodzili Państwo  Regina i Roman Szuleccy z Tymienia.

Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dokonał aktu dekoracji przyznawanymi medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, V-ce Przewodniczący Rady Gminy w Będzinie Pan Adam Gołębiewski przekazał list gratulacyjny.    

Te wspólne 50 lat  Pożycia Małżeńskiego Par obchodzących swoje święto to symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Państwo Regina i Roman Szuleccy z Tymienia

Pani Regina urodziła się w Gąskach w gm. Mielno. Po ukończeniu szkoły podstawowej wyjechała do Pabianic, tam ukończyła kurs krawiecki. Ponownie powróciła do rodzinnej miejscowości Gąski, gdzie pracowała w gospodarstwie rolnym swoich rodziców.

Pan Roman urodził się w Aleksandrowie Kujawskim. Wraz z rodzicami i rodzeństwem w roku 1945 przyjechał do miejscowości Sianorzęty w gminie Ustronie Morskie. Ukończył szkołę przysposabiającą do zawodu betoniarz-zbrojarz. W latach 1964-1965 pracował w kopalni „Jastrzębie”.  Po powrocie ze śląska podjął pracę na budowie  ośrodka przy latarni w Gąskach jako murarz.

Państwo Szuleccy poznali się przy latarni w Gąskach  w 1966 roku., a 23.12.1967r. zwarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dobrzycy. Po ślubie zamieszkali z rodzicami Pani Reginy w Gąskach. W 1969 roku przeprowadzili się do Tymienia.

Pani Regina pracowała na suszarni  do roku 1981, a następnie jako stróż  w Rejonie Budynków PKP w Koszalinie do uzyskania emerytury.

Pan Roman pracował w grupie remontowo – budowlanej w Kombinacie w Tymieniu do 1989r. do uzyskania emerytury.

Państwo Szuleccy  mają: 4 dzieci,  2 synów i 2 córki,  6 wnuków  i 1 prawnuka.

[av_gallery ids=’169346,169347,169348′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-8tgwj29′]

Uroczystość Jubileuszowa Państwa Ireny i Władysława Pezdanów odbyła się w Strachominie, na którą licznie przybyła rodzina Jubilatów. Małżonkowie zostali udekorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Wójta Gminy Będzino Pana Henryka Brodę, a list gratulacyjny w imieniu Przewodniczącego Rady Gminy w Będzinie  przekazała V-ce Przewodnicząca Rady Gminy Pani Krystyna Najdzion.

Pani Irena Pezdan urodziła sie w Warninie gm. Biesiekierz. Na teren Gminy Będzino wraz rodzicami i rodzeństwem przybyła do miejscowości Smolne w listopadzie 1953 roku. Po ukończeniu szkoły pomagała w gospodarstwie rolnym swoich rodziców.

Pan Władysław od urodzenia jest mieszańcem Gminy Będzino – miejscowości Smolne. W 1965 roku podjął pracę w Ośrodku maszynowym w Dobrzycy. Od  1979 pracował w  Nadleśnictwa w Gościnie, a w roku 1990 otworzył własna działalność gospodarczą – tartak. W  1999 roku uległ wypadkowi i  przeszedł na rentę chorobową, a obecnie jest na emeryturze. Pani Irena zajmowała się wychowaniem dzieci . W 1986 podjęła pracę w Koszalinie w fabryce mebli, a od 2000 roku w SuperFish do uzyskania wieku emerytalnego.

Państwo Pezdanowie poznali się w październiku 1967 roku,  związek małżeński zawarli 16 marca 1968 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dobrzycy. Po ślubie zamieszkali u rodziców Pana Władysława, a od 1981 mieszkają w Strachominie.

Jubilaci mają jedną córkę, dwóch synów, siedmioro wnucząt i jedną prawnuczkę.

Jubilatom przekazuję jeszcze raz najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób, by przeżyte lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały przeżywać kolejne jubileusze.

Kierownik USC Dorota Kokłowska

opublikowano 20 marca 2018