Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu “Promyki Bałtyku” w Mścicach

W dniach od 22.01.2019 r. Do 25.01.2019 r. Odbyły się w Przedszkolu “Promyki Bałtyku” w Mścicach grupowe obchody wspaniałego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu na myśl o swoich dziadkach.

W Przedszkolu “Promyki Bałtyku” w Mścicach zapraszanie Babć i Dziadków na obchody z okazji ich święta od zawsze wpisane są w repertuar uroczystości każdej grupy. Są to dni pełne uśmiechu, wzruszeń, ciepła i radości.

Jako pierwsze święto swoich ukochanych dziadków obchodziły dzieci z grupy “Piraci”. Dnia 22.01.2019 r. Przedszkole wypełniło się zaproszonymi gośćmi. Występ 4 latków odsłonił nowoczesne oblicze Babć i Dziadków nie stroniąc od humoru. Dzieci pięknie wygłosiły swoje role. Z uśmiechem na buziach śpiewały dziadkom piosenki. W kulminacyjnym momencie nie zabrakło również tradycyjnego “Sto lat” oraz wspaniałego torta wraz z życzeniami. Na koniec pojawiły się wystrzały konfetti, a każde dziecko wręczyło prezenty zaproszonym przez siebie gościom. Następnie “Piraci” wraz z ukochanymi Babciami i Dziadkami usiedli do słodkiego poczęstunku.

Kolejnego dnia 23.01.2019 r. Swoich gości w przedszkolnych progach przyjmowały dzieci z grupy “Rybki”. 4 – 5 latki zaprosiły swoich dziadków do krainy baśni prezentując zimowe przedstawienie “Z wizytą u Dziewczynki z zapałkami”. Szanowni goście, dzięki swoim wnukom, mieli możliwość przeniesienia się w baśniowy świat postaci z bajek, które to w piękny sposób przedstawiły idee wybaczania sobie krzywd i zauważania potrzeb drugiego człowieka.

W drugiej części uroczystości “Rybki” wyraziły swoje uczucia do ukochanych dziadków poprzez taniec, śpiew, recytację oraz grę na instrumentach. Cała uroczystość została zakończona wręczeniem gościom własnoręcznie wykonanych przez dzieci mydełek zapachowych. Babcie i dziadkowie zostali również zaproszeni do pamiątkowych zdjęć z wnukami. To spotkanie również zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

W czwartek 24.01.2019 r. Święto swoich Babć i Dziadków obchodziły dzieci z grupy “Pingwinki”. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od jasełkowego przedstawienia połączonego ze śpiewem i tańcem, który zakończył się koncertem dla Jezuska. 5-6 latki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając takie kolędy jak: “Przybieżeli do Betlejem”, “Lulajże Jezuniu” czy “Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałki: “Była noc”, “Gdzie Ty mieszkasz Jezu”. Nie zabrakło również kolędy granej na keybordzie przez dziewczynkę z grupy. Pierwszą część przedstawienia “Pingwinki” zakończyły piosenką “Anioły”. Krótką przerwę przed rozpoczęciem kolejnej części wypełnił śpiew Babć i Dziadków ich ulubionych piosenek: “Szła dzieweczka” czy “Hej sokoły”.

Drugą część dzieci rozpoczęły w roli “Śpiewających kelnerów” serwując swoim gościom lody i wtórując przy tym piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Następnie na scenie pojawiła się delegacja rodziców wraz z pięknym tortem i życzeniami. Całą uroczystość zakończyło wręczanie prezentów Babciom i Dziadkom oraz wspólne zdjęcia.

Obchody z okazji Dnia Babci i Dziadka zakończyła grupa “Smerfy”, która dnia 25.01.2019 r. W progach przedszkola gościła swoich najbliższych. Radości zaproszonych gości nie było końca podczas występu dzieci. 6 latki w podziale na role damskie i męskie zaprezentowały taniec z pomponami oraz taniec z wykorzystaniem krzeseł. W występie nie zabrakło również wielu wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie na ten dzień. Goście wzięli również udział w przygotowanych specjalnie dla nich animacjach. Uwieńczeniem cudownego spotkania był okazały tort, zaśpiewanie przez dzieci “Sto lat” oraz wręczenie wykonanych przez dzieci upominków i wspólne zdjęcia wnuków z dziadkami.

Wszystkie dzieci, choć w każdej grupie w inny sposób, mogły swoimi występami wyrazić swoje podziękowania za trud włożony w ich wychowanie. Swoją obecnością wszystkie uroczystości uświetniła Pani Dyrektor Elżbieta Nożykowska witając gości w progach przedszkola, składając życzenia i każdego dnia obchodząc swoje święto.

Dnia 30 i 31 stycznia 2019 roku w Żłobku Samorządowym w Mścicach w grupach Promyczki i Krabiki odbył się Dzień Babci i Dziadka. Gości przywitała Pani Dyrektor Elżbieta Nożykowska. Dzieci z radością wystąpiły przed dziadkami i podarowały samodzielnie wykonane upominki. Po części artystycznej wnukowie wspólnie z dziadkami ucztowali przy słodkościach przygotowanych przez rodziców. Program artystyczny przygotowany został przez opiekunki:

  • grupa Promyczki : Justyna Kopiec, Joanna Cibińska
  • grupa Krabiki : Daria Lewandowska, Karolina Jaremowicz