Dzień Sołtysa 2024 w naszej gminie

Dzień Sołtysa Gmina Będzino 2024

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Będzino odbyło się spotkanie z sołtysami, którzy co roku właśnie w dniu 11 marca obchodzą swoje święto.  Z okazji Dnia Sołtysa Wójt Gminy Będzino Sylwia Halama razem z Przewodniczącym rady Gminy Będzino Andrzejem Nożykowskim, Sekretarzem Gminy Dorotą Kokłowską oraz Skarbnikiem Gminy Anettą Tomalą- Gajec złożyli wspólnie życzenia zebranym. Każdy z obecnych sołtysów otrzymał pamiątkowy upominek oraz adresowane imiennie podziękowanie za trud i wkład w rozwój swych miejscowości.

Przy kawie i pysznym torcie rozmawiano o pracy sołtysa, oczekiwaniach i problemach- tym bardziej, że na spotkaniu obecni byli także kierownik GOPS w Będzinie Adam Czycz, Z-ca Kierownika GZK w Będzinie Jakub Stanula oraz pracownicy Urzędu Gminy. Poruszano temat dróg, rozwoju gminy, Skarbnik Gminy Anetta Tomala- Gajec przedstawiła klarownie stan finansów, uwzględniając deficyt, wartość emitowanych obligacji oraz wydatki na inwestycje, które w formie  poniesionego wkładu własnego wrócą do budżetu gminy. Wójt Sylwia Halama omówiła działania inwestycyjne i aktualne realizacje, w tym te związane z funkcjonowaniem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, oczyszczalnią ścieków i drogami gminnymi (m.in. Będzino, Komory, Strzeżenice, Strachomino, Tymień).

Przypomnijmy, że Dzień Sołtysa to ogólnopolskie święto obchodzone w dniu 11 marca, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ma ono na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. My oczywiście życzymy sołtysom w Gminie Będzino wszystkiego najlepszego!

opublikowano 11 marca 2024