Eko Kapturek

EkoMaluch to autorski projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, który realizowany jest już od marca tego roku. Polega na prowadzeniu zajęć ekologicznych dla przeszkoli w sposób ciekawy i niekonwencjonalny. Jednym z problemów jaki chciano poruszyć jest czystość lasów. W Wiejskim Domu Kultury w Dobrzycy, w dniu 15 czerwca zaprosiliśmy przedszkolaków z całej gminy Będzino na przedstawienie Eko Kapturek.

Pracownicy GOK Będzino oraz niezawodni przyjaciele – Weronika Chudziak, Tomasz Wojciechowski, Katarzyna Skalmowska, Adrian Skalmowski, Sylwia Halama, wystąpili na scenie, opowiadając historię tak znaną, a jednak inną o Kapturku, który troszczy się o środowisko. Wspólnie daliśmy nauczkę dwóm gagatkom- Wilkowi i Wiewiórowi, którzy obiecali wspólnie z dziećmi dbać o czystość i segregować śmieci.

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie prelekcji dla dzieci paniom Barbarze Michalskiej (Leśniczy Wierzchomino), Agnieszce Kwiatkowskiej i Elizie Szpakiewicz (pracownicy UG Będzino)

Dofinansowano ze środków programu “Moje miejsce na ziemi”. Realizowanego przez Fundacja ORLEN.