W miesiącu marcu Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie prowadził zajęcia w przedszkolach, punktach przedszkolnych, zerówkach i klasach pierwszych na terenie gminy w ramach projektu EkoMaluch, dofinansowanego przez Fundację Orlen.

EkoMaluch to cykl zajęć proekologicznych, który ma na celu propagowanie wiedzy o ekologii wśród najmłodszych. Pierwsze spotkanie pt. „Co jest w kosz na śmieci”, nauczyło dzieci jak segregować śmieci i co możemy zrobić dobrego dla naszej planety. Uczestnicy zajęć mieli do dyspozycji tablice sensoryczne do segregacji odpadów. W marcu obchodzimy święto morza z tej okazji w Wiejskim Domu Kultury w Dobrzycy i Domu Ludowym w Tymieniu odbyły się zajęcia animacyjne o tematyce morskiej. Na każdej placówce GOK wykonane zostały prace plastyczne pt. moje akwarium.

Z okazji Dnia Kobiet uczestnicy zajęć wykonali Eko podarunki – drewniane szkatułki wypełnione sojowymi zawieszkami zapachowymi.

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Będzinie odbyły się zajęcia biblioteczne na temat obiegu wody w przyrodzie. Bibliotekarki na to spotkanie przygotowały książki o przyrodzie, ekologii i deszczu. Podczas spotkania powstały kolorowe prace plastyczne, które dzieci wykonały samodzielnie.

Dofinansowano z programu „Moje miejsce na Ziemi”, realizowanego przez Fundację Orlen.