Informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Wchodzimy w kolejną fazę Narodowego Programu Szczepień. Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje. Jest to szczególnie ważne dla polskich firm, które aby przetrwać ten trudny czas, korzystają ze wsparcia rządowego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej.

Więcej informacji o Narodowym Programie Szczepień można znaleźć TUTAJ.

Przedstawiamy też listę podmiotów wykonujących szczepienia w Gminie Będzino.

 

NAZWA PODMIOTU (RPWDL) Nazwa Punktu Szczepień Adres punktu szczepień Numer telefonu
NZOZ “BĘDZINO” S.C. Małgorzata Gasińska, Stanisław Celmer  Punkt Szczepień 76-037 Będzino 18 943162428
NZOZ “BĘDZINO” S.C. Małgorzata Gasińska, Stanisław Celmer  Punkt Szczepień  76-038 Dobrzyca 26 943181289
ŁODZIANIN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Punkt Szczepień Mścice, ul. Rzemieślnicza 4
943165978

opublikowano 13 stycznia 2021