Mikołajkowe Zawody Ratownicze

Zawody mikołajkowe 2023 fundacja Pływamy i ratujemy

Pierwsze Mikołajkowe Zawody Ratownicze ma już za sobą organizator, fundacja “Pływamy i ratujemy” z Ustronia Morskiego. Pomysłodawcą imprezy jest trener Justyna Rutkowska, która na co dzień zajmuje się szkoleniem młodzieży, zaś zawody miały na celu pokazanie dzieciom i rodzicom, że pływanie to dobry sposób na spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej. Chciano też w sympatyczny sposób przekonać dzieci, że start w zawodach nie może być kojarzony ze stresem i ma to być przede wszystkim dobra zabawa.

Dodatkowo starsi sportowcy wcielili się w role organizatorów, opiekunów i sędziów. Wszyscy- zawodnicy i organizatorzy spisali się na złoty medal. Dzieci, które wykonały wszystkie zadania prawidłowo i w najlepszym czasie wyróżniono dyplomami, wszystkie natomiast, które wystartowały otrzymały czekoladowe medale w kształcie serca oraz paczuszki z łakociami.

-Serdecznie dziękujemy ratownikowi medycznemu Darkowi za krótkie szkolenie z Pierwszej Pomocy udzielanej poszkodowanemu wodzie, które rozpoczęło naszą imprezę. W pokazie wzięli udział nasi najstarsi zawodnicy Gosia Małgorzata Zając , Laura Szcześniak, Borys Struszczak i Marta Ciba , wspaniale zachęcając Maluchy do próby podjęcia akcji. Serdecznie dziękujemy też Dyrektorowi i Pracownikom Gosir Ustronie Morskie za udostępnienie obiektu, pomoc przy organizacji oraz przekazane dla dzieci czekoladowe Mikołajki. Bardzo gorąco dziękujemy naszemu anonimowemu Darczyńcy, który przekazał fundusze na zakup słodkich nagród dla dzieci i dodatkowo kilka kartonów witamin i elektrolitów dla naszych zawodników.- opowiadają organizatorzy.

 

opublikowano 7 grudnia 2023