Ogólnopolskie Dożynki “Wdzięczni Polskiej Wsi”

W dniu 29 sierpnia 2021 roku w Bobolicach odbyły się Ogólnopolskie Dożynki “Wdzięczni Polskiej Wsi” pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Była to okazja do podziękowania rolnikom, sadownikom i ogrodnikom za ich wkład i ciężką pracę na rzecz rolnictwa. Ostatnie święto plonów w takiej skali odbyło się w naszym regionie w 1975 roku.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Rolników i ich Rodzin , której przewodniczył biskup Edward Dajczak. We mszy uczestniczył Premier, ministrowie, wojewodowie, starostowie oraz włodarze gmin. Naszą gminę reprezentowali Wójt Mariusz Jaroniewski i Z-ca Wójta Dariusz Markowski. Na placu dożynkowym swoje prezentacje i stoiska przygotowały liczne organizacje związane z naszym regionem oraz służby mundurowe i leśne. Gminę Będzino godnie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Strachomina, które przygotowało stoisko wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Na miejscu można było skosztować wielu przysmaków i słodkości. Stoisko naszej gminy odwiedzał Premier Mateusz Morawiecki degustując smakołyków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strachominie. Naszą gminę w trakcie występów zespołów ludowych godnie reprezentowała niezawodna kapela Swaty z Będzina.

Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski składa podziękowania wszystkim zaangażowanym, za organizację i godną reprezentację naszej gminy na tegorocznych Dożynkach. Pomimo niesprzyjającej pogody atmosfera i otwartość naszych mieszkańców sprawiała, że niejeden z odwiedzających nasze stoisko miał powody do uśmiechu i zainteresowania się naszą gminą.

[av_gallery ids=’182245,182246,182247,182248,182242,182243′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-kmjfz5′ admin_preview_bg=”]

 

opublikowano 1 września 2021