Podpisanie umowy na przebudowę drogi gminnej: Słowienkowo, Dobrzyca, Wierzchomino, Komory

W miniony piątek, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i Wójt Gminy Będzino Sylwia Halama, w obecności sołtysa sołectwa Słowienkowo Anny Garbalskiej podpisali w Urzędzie Gminy w Będzinie umowę  na realizację zadania pod nazwą “Przebudowa drogi gminnej łączącej miejscowości Słowienkowo, Dobrzyca, Wierzchomino, Komory”.

Nasza gmina otrzymała dotację w wysokości blisko  1,8 mln złotych. Zakres zadania obejmuje wykonanie nawierzchni dróg łączących miejscowości: Słowienkowo (od dowiązania drogowego do wiaduktu nad S6), Dobrzyca (do drogi powiatowej nieopodal sklepu spożywczego ABC), Wierzchominko (do istniejącej drogi w płyt drogowych), Komory (od rozgałęzienia w kierunku Komory 7-10) z płyt żelbetowych, ażurowych typu Jomb, jednopasmowej o szerokości ok. 3m wraz z mijankami zwiększającymi szerokość do 5m oraz z obustronnymi poboczami. Łączna długość dróg do przebudowy to ok. 5 km.  Szacunkowa wartość robót to 3, 6 mln  zł, zaś przewidywany okres realizacji to okres do końca 2023r.

– Cieszę się, że udało się pozyskać fundusze i wiemy już, że ta ważna dla mieszkańców miejscowości Słowienkowo, Dobrzyca, Wierzchomino i Komory droga powstanie jeszcze w tym roku. – powiedziała Wójt Gminy Będzino, Sylwia Halama. – Cieszę się w imieniu swoim i mieszkańców, to bardzo dobra i długo wyczekiwana przez nas wiadomość, wreszcie doczekamy się porządnej drogi.- dodała sołtys Słowienkowa.