Rajd Po Byku o Puchar Wójta Gminy Będzino Henryka Brody [program]

Już 12 sierpnia do Będzina przyjadą rajdowcy, którzy będą ścigać się na nowej imprezie, której baza ulokowana została w Będzinie.

„1. Rajd Po Byku – Będzino 2017 o Puchar Wójta Gminy Będzino Henryka Brody” to impreza, która łączy dwa ogólnopolskie cykle rajdowe. Pierwszym z nich jest BMW Challenge – puchar samochodów BMW istniejący od 2008 r., a drugim ogólnopolski cyklu rallysprintów AB CUP.

Rallysprint to połączenie rajdu i wyścigu. Wszystko dzieje się w jednym miejscu. Nowicjusz i amator rywalizuje tu z Mistrzem Polski w wyścigach lub rajdach. W obu cyklach startują dawni lub obecni zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Polski, Wyścigów, Rallycrossu oraz amatorzy z całej Polski.

Dla jednych takie imprezy są priorytetem, a dla innych stanowią świetny trening i przygotowanie do innych zawodów. Walka toczy się o puchary oraz cenne nagrody. Rajd Po Byku będzie piątą rundą obu cykli i patrząc na aktualną sytuację punktową można mieć pewność, że w Będzinie zjawi się komplet zawodników walczących o punkty w klasyfikacji rocznej. Do tego dochodzi atut nowego miejsca i nowej trasy. Życzliwość i kompetencja z jaką spotkaliśmy się podczas spotkań z tutejszymi władzami upewniła nas, że wybór tego miejsca był strzałem w dziesiątkę. Już dziś zapraszamy do bezpiecznego kibicowania rajdowym załogom!

opublikowano 10 sierpnia 2017