Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Jesteś seniorem i potrzebujesz wsparcia w codziennych czynnościach?

22 505 11 11 – dedykowana infolinia dla seniorów

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to rządowy program, którego celem jest niesienie pomocy osobom starszym. W ramach programu uruchomiona została infolinia dla seniorów i wsparcie m.in. ośrodków pomocy społecznej. Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. To dla nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc  w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt  z dedykowaną infolinią. Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora. Seniorze! Masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

Zadzwoń na infolinię: 22 505 11 11 i zgłoś decyzję o pozostaniu w domu dla własnego bezpieczeństwa. Ośrodek Pomocy Społecznej skontaktuje się z Tobą,  Pracownik ośrodka skontaktuje się z Seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Koszty zakupów pokrywa senior.

Masz czas i Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej, umówić wizytę lekarską,

Zgłoś się do pomocy

  1. przez ankietę na stronie  www.wspierajseniora.pl- adres dla osób, które chcą pomóc
  2. kontaktując się z Gminnym  Ośrodkiem  Pomocy Społecznej w Będzinie  tel. 94 316 2337