Srebro trafiło do Dobrzycy

W piątek 31.03.2017 r. rozstrzygnięty został trzeci, ostatni etap, ogólnopolskiego konkursu Tourism Trends Awards 2017.

Prezentacje finałowe, przedstawione zostały podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce, odbywającej się w Gdańsku. Nagrody wręczono w 4 kategoriach. Do województwa zachodniopomorskiego trafiły dwie nagrody – złoto i srebro. Srebro trafiło do Dobrzycy.

W kategorii Nowa Oferta Turystyczna, II miejsce zajęły Ogrody Hortulus Spectabils w Dobrzycy, prezentujące plenerową zabawę w największym na świecie labiryncie grabowym – “Labirynt Mocy”.

Uczestnicy zabawy, przenoszą się w świat bogów słowiańskich i germańskich. Gracze, przy pomocy mapy, poszukują ukrytych w labiryncie, punktów kasowych zwanych portalami. Ten, kto pierwszy odbierze bogom ich atrybuty (czyli skasuje karty) i wydostanie się z labiryntu, wygrywa zmagania. Gra porusza wyobraźnię dorosłych i dzieci oraz promuje zabawę na świeżym powietrzu.

https://www.facebook.com/OgrodyHortulus/

Złoto trafiło do Darłowa. W kategorii Kampania Produktu Turystycznego, I miejsce zajęło Miasto Darłowo i “Kapitan Parawan”.

Wyśmiewane i nazywane „zakałą plaż” parawany stały się symbolem polskiego lata. Arkadiusz Klimowicz – Burmistrz Darłowa mianowany “Kapitanem Parawanem”, zaproponował, by na plaży wprowadzić pewne zmiany. Chodzi o selekcję i podzielenie plaży na dwie części: dla miłośników parawanów (plaża zachodnia) i ich przeciwników (plaża wschodnia).

https://www.facebook.com/darlowo/?fref=ts