W piątek 31.03.2017 r. rozstrzygnięty został trzeci, ostatni etap, ogólnopolskiego konkursu Tourism Trends Awards 2017.

Prezentacje finałowe, przedstawione zostały podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce, odbywającej się w Gdańsku. Nagrody wręczono w 4 kategoriach. Do województwa zachodniopomorskiego trafiły dwie nagrody – złoto i srebro. Srebro trafiło do Dobrzycy.

W kategorii Nowa Oferta Turystyczna, II miejsce zajęły Ogrody Hortulus Spectabils w Dobrzycy, prezentujące plenerową zabawę w największym na świecie labiryncie grabowym – “Labirynt Mocy”.

Uczestnicy zabawy, przenoszą się w świat bogów słowiańskich i germańskich. Gracze, przy pomocy mapy, poszukują ukrytych w labiryncie, punktów kasowych zwanych portalami. Ten, kto pierwszy odbierze bogom ich atrybuty (czyli skasuje karty) i wydostanie się z labiryntu, wygrywa zmagania. Gra porusza wyobraźnię dorosłych i dzieci oraz promuje zabawę na świeżym powietrzu.

https://www.facebook.com/OgrodyHortulus/

Złoto trafiło do Darłowa. W kategorii Kampania Produktu Turystycznego, I miejsce zajęło Miasto Darłowo i “Kapitan Parawan”.

Wyśmiewane i nazywane “zakałą plaż” parawany stały się symbolem polskiego lata. Arkadiusz Klimowicz – Burmistrz Darłowa mianowany “Kapitanem Parawanem”, zaproponował, by na plaży wprowadzić pewne zmiany. Chodzi o selekcję i podzielenie plaży na dwie części: dla miłośników parawanów (plaża zachodnia) i ich przeciwników (plaża wschodnia).

https://www.facebook.com/darlowo/?fref=ts

[av_gallery ids=’13819,13820,13821,13822,13823,13824,13825′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-wz6mwq’]