Szkoły podstawowe w naszej gminie gotowe na nowy rok szkolny

W poniedziałek w placówkach oświatowych gminy Będzino oficjalnie rozpocznie się kolejny rok szkolny. Chociaż wakacje szybko zleciały, nie oznacza to, że w naszych szkołach nic się nie działo. Okres lata to czas remontów i przygotowań do przyjęcia uczniów, jak też czas aktywności uczniowskiej.

SP w Tymieniu, gmina Będzino

W Szkole Podstawowej w Dobrzycy trwał remont sal, malowanie i odświeżanie klas. W Szkole Podstawowej im. Kard. I. Jeża w Tymieniu również w czasie wakacji udało się przeprowadzić kapitalny remont sali sensorycznej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którego koszt wyniósł ponad 32 tys. zł. -Aplikowaliśmy również do Konkursu „Klasa z drewna” o kwotę 100 000zł, którego zadaniem było wymyślenie i przedstawienie oryginalnego sposobu promocji drewna i leśnictwa. Wzięliśmy udział w Rządowym Programie „Posiłek w domu i w szkole” w ramach którego szkoła otrzymała 60.392 zł na modernizację i doposażenie stołówki szkolnej. Ponadto wzięliśmy udział w Programie „Poznaj Polskę”, w którym uzyskaliśmy dofinansowanie do trzech wycieczek w wysokości 25.000 zł.- wylicza dyrektor Mirosław Gostomczyk. Dodaje też, że uczniowie klasy ósmej wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP na zaproszenie sekretarza stanu Pawła Szefernakera.

Wizyta w Sejmie RP na zaproszenie wiceministra MSWiA Pawła Szefernakera, młodzież z SP Mścice i SP Tymień gm Będzino 2023
W wyjeździe tym wzięli również udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach.- Ponadto, także tuż przed wakacjami nasi uczniowie brali udział w 3 -dniowej wycieczce Szlakiem Piastowskim, dofinansowanej z programu ministerialnego Poznaj Polskę. Po wakacjach będą jeszcze dwie wycieczki dwudniowe do Torunia.- dodaje dyrektor dr Tomasz Skonieczny. Wymienia ponadto dalsze aktywności szkoły:- To m.in. Projekt “Strefa rekreacji z morską ścieżką edukacyjną w Mścicach” dofinansowany przez Urząd Marszałkowski. Obejmuje on utworzenie różnorodnego zestawu zabawowego oraz postawienie ogrodzenia z zawieszonymi 12 tablicami o tematyce ekologicznej i morskiej. Rada Rodziców SP Mścice zakupiła stojak zewnętrzny na 24 rowery i 30 szafek uczniowskich.- wylicza dyrektor Skonieczny.- W szkole również miały miejsce remonty pokoju nauczycielskiego, odmalowanie dwóch sal lekcyjnych i pomieszczenia administracji, wymiana starych, drewnianych okien w szatniach na nowoczesne trzyszybowe.

Sp Mścice, gm. Bedzino

Szkoła Podstawowa w Będzinie z siedzibą w Łeknie również przeprowadzała remonty w okresie wakacyjnym.- Zostały wyremontowane dwie łazienki na pierwszym piętrze. Dzięki sponsorom koszt remontów to wyłącznie robocizna wykonawcy.

Remont łazienek SP ŁeknoOkna wraz z montażem zostały zasponsorowane przez firmę E. Link Sp. z o.o. z Koszalina, natomiast wyposażenie łazienek- przez Cuprum Hurtownię Instalacyjno-Sanitarną z Koszalina. Na zakup glazury i terakoty pieniądze przekazała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Będzinie z s. w Łeknie. Dzięki Pani Wójt i Samorządowi oraz Radzie Gminy Będzino wymieniliśmy piec c.o. – informuje dyrektor Piotr Frątczak.-We własnym zakresie pomalowaliśmy również dwie sale lekcyjne. Szkoła pozyskała 35 tys. zł w ramach programu „Aktywna tablica”. Środki przeznaczone zostaną na monitory interaktywne, laptopy oraz programy terapeutyczne. Od 7 sierpnia w naszej szkole trwały prace porządkowe mające na celu przygotowanie placówki do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Pozostaje zatem rozpocząć kolejny rok szkolny i cieszyć się edukacją w odnowionych salach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wszystkim uczniom szkół w Gminie Będzino życzymy udanego czasu nauki!

 

 

opublikowano 1 września 2023