„Bez obcowania z literaturą byłbym nieudacznikiem ubogim duchem” – tak mówi o sobie Zbigniew Masternak – pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy i producent oraz aktywny wielbiciel piłki nożnej i piłki błotnej. Na zaproszenie będzińskiej biblioteki poprowadził dla młodzieży warsztaty z pisania komiksów. Po krótkim wprowadzeniu w arkana sztuki tworzenia tychże, uczestnicy warsztatów, w grupach lub osobno, przystąpili do pracy.

Pobudzając siłę swojej wyobraźni, przy pomocy prostych narzędzi – ołówków, kredek i kartek – stworzyli krótkie opowieści obrazkowe. Wszystkie prace zostały zaprezentowane przez autorów
i omówione oraz ocenione przez naszego gościa. Wszystkie były wyjątkowe, a twórcy najbardziej interesujących komiksów otrzymali dyplomy z autografem Zbigniewa Masternaka oraz drobne słodkości od biblioteki.  Druga tura warsztatów komiksowych miała miejsce w bibliotece w Tymieniu. Dziękujemy naszemu gościowi za twórcze spotkanie i podarowaną bibliotece książkę z wyborem opowiadań z cyklu „Księstwo”.

Danuta Sawicka

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie