Wielka recytacja w bibliotece

Tłumnie, gwarnie i kolorowo było w naszej bibliotece podczas 15. Gminnego Przeglądu Recytatorskiego „Kalinki”. Przedszkolaki wspaniale recytowały wiersze Kaliny Jerzykowskiej.

Dzielnie zmagały się z trudnymi w wymowie wyrazami, których w strofach wierszy było naprawdę wiele. Jury i publiczność wysłuchali 40. młodych recytatorów. Wyróżnieni zostali: Zuzia Gębicz, Zuzia Wójcik, Kornel Drętkiewicz, Szymon Bordun, Gabriela Jasińska i Karolina Terelak. Główne nagrody otrzymali, i pojadą do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej na Powiatowy Przegląd Recytatorski „Kalinki”: Pola Piecyk, Lena Wiśniewska i Aleksander Gomorski. Trzymamy kciuki! Wszystkim małym artystom, bez wyjątku, GRATULUJEMY!

Z dużym uznaniem do wystąpień recytatorskich dzieci odniósł się Zastępca Wójta Gminy Będzino Dariusz Markowski. Powiedział,  że z wielką przyjemnością uczestniczył w tym wydarzeniu kulturalnym, będącym miłym przerywnikiem w codziennych urzędniczych zmaganiach. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, książki i drobny upominek, a na wyjście kolorowe balony.

Serdecznie dziękuję nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie dzieci do przeglądu. Jury dziękuję za poświęcony czas i profesjonalny charakter konkursu.

Danuta Sawicka Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

w Będzinie