Tegoroczna Orkiestra Świątecznej Pomocy była inna niż dotychczas… Większość działań przeniosła się do sieci, a zebrane pieniądze wspomogą oddziały dziecięce, laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na terenie gminy organizował Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie we współpracy z Urzędem Gminy Będzino. W akcję bardzo aktywnie włączyła się również m.in. Szkoła Podstawowej w Mścicach, Przedszkole „Promyki Bałtyku” w Mścicach, „Dobrzycówka” – zakątek inspiracji oraz wielu mieszkańców naszej gminy.

Oprócz możliwości zasilenia e-skarbonki #GminaBędzino, wylicytować można było mnóstwo ciekawych przedmiotów na allegro WOŚP, a także skorzystać z możliwości wrzucenia pieniędzy do puszek stacjonarnych w różnych miejscach gminy. Zaangażowanych było wiele jednostek, podmiotów prywatnych oraz wolontariuszy.

Do akcji włączyli się również przedsiębiorcy. Za każde polubienie strony sklep Mrówka Będzino oraz Mikrus Lewiatan Będzino zasilili e-skarbonkę WOŚP o ilość polubień ich strony (a nawet jeszcze więcej)! Akcja w szybkim czasie przybrała tempa, a lista przedmiotów do licytacji zaczęła się rozrastać. Można było pokusić się na przedmioty z logo naszej gminy od Wójta Gminy Będzino, kosze rozmaitości (ile tam było pysznych cudowności!) od Koła Gospodyń Wiejskich “Komorzanki” czy barwne maseczki i gadżety przekazane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Będzinie “Ino Będzino”. Wielkim zaangażowaniem wykazała się również Dobrzyca oraz Koło Gospodyń Wiejskich Wesołe Babki. OSP Będzino podarowała unikatowy voucher “Na jeden dzień zostań strażakiem OSP Będzino”. Wielki bój w licytacjach toczył się o wyjątkowy voucher od Kwiaciarni Fantazja Kinga Naszydłowska. Trafił też na allegro las w słoiku od pani Darii, w nowoczesnym, szklanych słoju. Pani Lucyna z Domu Ludowego w Mścicach wykonała piękne ozdoby – rękodzieło wykonane z niezwykłą starannością. Łączna kwota z e-skarbonki #GminaBędzino, 10 puszek stacjonarnych (dostępne były w przedszkolu w Będzinie, szkole w Dobrzycy, sklepach w Słowienkowie, Będzinie: Mrówka i Lewiatan, Tymieniu: Murena i Kinia, Dobrzycy, kwiaciarni w Będzinie oraz Urzędzie Gminy Będzino), licytacji na allegro WOŚP #4670GminaBędzino udało się zebrać 8 580, 31 zł, 4,8 euro, 22 korony, 2 hrywny.

Pokazaliśmy, że mamy wielkie serca, że potrafimy wspólnie działać, razem, solidarnie! Każdy kto organizował, wspomagał czy brał czynny udział w WOŚP, wie, że to ciężka, bardzo odpowiedzialna praca, która jednocześnie daje ogrom satysfakcji, radości, utwierdza w przekonaniu, że warto pomagać! Reżim sanitarny, izolacja, obostrzenia – tak, ale również empatia, otwartość na innych i współpraca! Wielkie ukłony dla sztabu WOŚP Rosnowo, a szczególnie dla niezawodnego Mirosława Pawlaka, który dzielił się z nami doświadczeniem i jeszcze bardziej motywował do działania.

Wolontariusze kwestowali również w sztabie w Szkole Podstawowej w Mścicach. Na terenie szkoły w klasach I – III sprzedawane były lizaki oraz zorganizowana została loteria fantowa. Zarówno lizaki jak i losy rozeszły się w ekspresowym tempie! Łącznie zebrano 18390,24 zł. Pieniądze zbierano również w Przedszkolu „Promyki Bałtyku” w Mścicach i przekazano do sztabu w szkole – 6696,42 zł, co dało łącznie 25086,66 zł.

Ze wszystkich akcji na terenie Gminy Będzino wspierających jeden cel – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – zebrano ponad 34 tyś!
Wszystkim, którzy wspomagali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w swoich działaniach – a nie sposób ich wymienić – dziękujemy z całego serducha!

[av_gallery ids=’180741,180742′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-83mxoxw’ admin_preview_bg=”]