herb gminy

Szanowni Państwo

Tegoroczna rocznica 30 lecia samorządności w Polsce zbiegła się z wydarzeniami, które zapiszą się w każdym z nas. Walka z koronowirusem przesłoniła wszystkie inne wydarzenia , w tym obchody rocznicy 30 – lecia samorządu w Polsce, które zaplanowano w wielu miastach i gminach. By ryzyko zakażenia zminimalizować należało dostosować się do rozporządzeń i zrezygnować z obchodów tej rocznicy także w naszej gminie. Jednakże zachęcamy do odwiedzania naszych stron, gdzie postaramy się choć wirtualnie przypomnieć Państwu historię samorządności w naszej gminie.

Obchody 30 – lecia możemy świętować w różnorodny sposób przez cały rok. Dzięki uprzejmości właścicieli firmy ORFO z Będzinka , otrzymamy bezpłatnie 30 sadzonek drzewek, które z inicjatywy pracowników Urzędu Gminy , w miesiącu wrześniu sami planujemy posadzić na placu zabaw , przy Szkole Podstawowej w Tymieniu. O dokładnym terminie powiadomimy we wrześniu. Mam nadzieję, że warunki będą na tyle bezpieczne, by wszyscy chętnych mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Zachęcam do podejmowania lokalnych inicjatyw mających na celu uczczenie samorządności i podzielenia się z nami swoimi działaniami.

Raz jeszcze życzę wszystkim samorządowcom, by wszelkie działania zyskiwały społeczną akceptację, która daje motywację do dalszego działania.

Z samorządowym pozdrowieniem

Wójt Gminy Będzino
Mariusz Jaroniewski