Zakończenie Bibliotecznej Akademii Młodego Artysty

Biblioteczna Akademia Młodego Artysty zamknęła już trzeci „rok akademicki”! Był bardzo twórczy, pracowity i rozwijający – każdy z 28 spędzonych w bibliotece poniedziałków to inny temat zajęć, fantastyczna atmosfera i miło spędzony razem czas.

Zdobywaliśmy nagrody w konkursach plastycznych, uczestniczyliśmy w Nocy Muzeów i mieliśmy własną detektywistyczną noc w będzińskiej bibliotece. Niezapomniane wrażenia pozostawiły także wyjazdowe Andrzejki i Dzień Dziecka – byliśmy w Kołobrzegu w Dziecięcej Strefie Kreatywnej Zabawy Babakuba. Dzieci z Akademii to świetna, wesoła i zgrana grupa, niezwykle kreatywna i zaangażowana.  Wystawa  prac plastycznych w bibliotece to efekt całorocznej pracy, ale nie tylko takie efekty możemy oglądać. Podczas kilku ostatnich zajęć nasi wszechstronnie uzdolnieni „studenci” zajmowali się tworzeniem bajki – sami  napisali scenariusz, stworzyli postaci, zaprojektowali i wykonali scenografię oraz kukiełki. Wcielili się w aktorów i nagrali krótki film z własnym podkładem muzycznym. „Premiera” bajki odbędzie się  jesienią 2017 roku.  W nagrodę za pracę i zaangażowanie uczestnicy Akademii otrzymali dyplomy i drobne prezenty. Dziękujemy Wam za milion uśmiechów, miłych słów, podziękowań, kwiatów i niespodzianek! Życzymy udanych, słonecznych i wesołych wakacji, nowych przyjaźni i niesamowitych przygód.

Rodzicom i sponsorom serdecznie dziękuję za wspieranie biblioteki w działaniach Akademii. Szczególne podziękowania składam prowadzącej charytatywnie Akademię Annie Sawickiej, za nietuzinkowe pomysły, zaangażowanie i pasję włożoną w edukację swoich „studentów”.

Gościem szczególnym bibliotecznego wydarzenia była dziennikarka z Radia Koszalin, która nagrała z dziećmi wywiad.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie
Danuta Sawicka