Zakończyliśmy projekt EkoMaluch!

W dniu 29 czerwca 2023 r. podczas Bezpiecznych Wakacji w Domu Ludowym w Tymieniu odbył się Eko Piknik, który był oficjalnym zakończeniem projektu EkoMaluch realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie w ramach dofinansowanie z Fundacji Orlen – “Moje miejsce na Ziemi”.

Dzieci z terenu gminy Będzino wysłuchały prelekcji na temat bezpieczeństwa w okresie letnim, którą poprowadziła Policja. Niezastąpieni strażacy z OSP Dobrzyca dali prawdziwy pokaz umiejętności strażackich, udostępnili dzieciom wóz do obejrzenia, zagwarantowali przejażdżkę quadem, i poprowadzili zawody z armatką wodną.

W ramach projektu GOK Będzino przygotował dla dzieci eko zabawy: kółko i krzyżyk, narty, talerze oraz buty milowe, wszystko z materiałów ekologicznych. Podczas imprezy malowaliśmy eko torby i segregowaliśmy śmieci przy wykorzystaniu tablic sensorycznych zakupionych w ramach grantu. Wspólnie spędziliśmy czas przy ognisku, zabawach, a przy okazji ucząc się zasad bezpieczeństwa i ekologii.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz OSP Dobrzyca za pomoc i lekcje bezpieczeństwa.

Dofinansowano ze środków programu “Moje miejsce na ziemi”. Realizowanego przez Fundacje Orlen.

opublikowano 1 lipca 2023