W miłej atmosferze i kolorowej scenerii, zamknęliśmy Biblioteczną Akademię Młodego Artysty na okres wakacji. Prace plastyczne i rękodzielnicze wykonane przez uczestników Akademii w ciągu pięciu miesięcy malowania, rysowania, wyklejania, lepienia i szycia, stworzyły niezwykłą wystawę.

Robiliśmy także prezenty, wzięliśmy udział w konkursie, wyjeżdżaliśmy na Noc w Bibliotece i Noc Muzeów, świętowaliśmy Dzień Dziecka. Najaktywniejsi uczestnicy Akademii otrzymali dyplomy i upominki. Było dużo życzeń, śmiechu, radości oraz wspomnień. Cieszymy się, że mogliśmy gościć rodziców, porozmawiać przy kawie i babeczkach.  Dla dzieci także to było ważne – mogły pochwalić się rodzicom i młodszemu rodzeństwu swoją twórczą pracą. Z głębi serca dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za bardzo miłe słowa i piękne kwiaty! Dziękujemy adeptom Akademii za zaangażowanie, fantastyczne pomysły, kreatywność i radość, która pokazuje, że warto organizować takie zajęcia.

Czerwiec jest tym miesiącem, w którym Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie w ramach edukacji czytelniczej przedszkolaków przeprowadza ostatnie spotkania przed wakacjami. Za niezłomną, całoroczną aktywność czytelniczą każdy przedszkolak otrzymał mały upominek i duży uśmiech od pań bibliotekarek. Dużym wyróżnieniem dla Biblioteki było zaproszenie na uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej Krasnali, Zefirków i Bzyczków z Przedszkola Samorządowego w Mścicach oraz grupy Pszczółek i Motylków z Przedszkola Samorządowego w Będzinie. Byliśmy (oczywiście z upominkami dla dzieci i kwiatami dla nauczycieli), DZIĘKUJEMY!

W tym roku szkolnym Gminna Biblioteka Publiczna w Będzinie za aktywne czytelnictwo i upowszechnianie książki w środowisku rówieśniczym przyznała nagrody Małgorzacie Matuszewskiej, Aleksandrze Bujalskiej i Sergiuszowi Kowalskiemu. Dyplomy i nagrody, którymi były oczywiście książki, zostały wręczone naszym najlepszym czytelnikom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, na które Biblioteka była zaproszona. Olbrzymim zaskoczeniem było wyróżnienie, jakie spotkało nas w Zespole Szkół w Mścicach. Danuta Sawicka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie, została uhonorowana tytułem Przyjaciela Szkoły. Serdecznie dziękujemy!

Wszystkim naszym wiernym czytelnikom, szkolnym i przedszkolnym – DZIĘKUJEMY! Życzymy wspaniałych, słonecznych i radosnych wakacji pełnych wrażeń i przygód intelektualnych, przeżywanych wspólnie z literackimi bohaterami!

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń w Bibliotece na naszym Facebooku.

Będzińscy bibliotekarze.

[av_gallery ids=’7709,7710,7711,7712,7713,7714,7715,7716,7717,7718′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-35mbbg’]