Zwieńczeniem naszej letniej akcji pt. „Czytelnia pod chmurką” było wystawienie bibliotecznego stoiska podczas Powiatowego Święta Plonów w Koszalinie. Kolorowy i gwarny zakątek Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie przyciągnął i zatrzymał na dłuższą chwilę wielu dożynkowych gości.

Wśród sklepików z rękodziełem, budek z popcornem i watą cukrową, dmuchanych zamków i ludowych stoisk poszczególnych gmin, nasze stoisko niewątpliwie się wyróżniało – atmosferą, kreatywnością i działaniami nastawionymi na dobrą, twórczą rozrywkę. Każdy, kto do nas zawitał, mógł wziąć udział w intelektualnej uczcie z książką jako daniem głównym, spełnić się artystycznie przy warsztatach z monotypii, spróbować swoich umiejętności charakteryzatorskich przy wielkim lustrze i koszu wypełnionym strojami, kapeluszami, piórami… a oprócz tego sesje zdjęciowe przy fotościance ze smokiem, malowanie twarzy, kącik zabaw dla dzieci, książki za symboliczną złotówkę, balonikowe zwierzaki, kącik z rękodziełem, bańki mydlane w rozmiarze XXL – wszystko przygotowane z myślą o dużych i małych dzieciach :).

Bardzo aktywnie promowaliśmy naszą Gminę Będzino i Powiat Koszaliński rozdając mapki turystyczne z trasami rowerowymi, foldery, plany ogrodów Hortulus z mapą powiatu. Udzielaliśmy także informacji w rozmowie bezpośredniej osobom zainteresowanym naszą Gminą i regionem. Odwiedziło nas wielu zacnych gości – wójt Gminy Będzino Henryk Broda, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Ziemiński, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biesiekierzu Agnieszka Hryniewicz, sołtys Dobrzycy Andrzej Augustyniak, Artur Wezgraj – prezes stowarzyszenia Lepszy Koszalin, Weronika Pechman z Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie, Andrzej Krawiec – radny Gminy Będzino, Teresa Dębiec z Urzędu Gminy w Będzinie i wielu innych.
Serdecznie i gorąco dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego magicznego bibliotecznego zakątka! To było fantastyczne i klimatyczne zakończenie letniej akcji „Czytelnia pod chmurką”. Atmosferę „Czytelni pod chmurką” tworzą przede wszystkim ludzie – zarówno odwiedzający nas goście, jak i osoby zaangażowane w organizację.

Pozytywna atmosfera ma to do siebie, że udziela się wszystkim bardzo szybko, pozostawia miłe wspomnienia i daje energię do dalszego działania, a każdy dany komuś uśmiech wraca do nas podwójnie :). Za tę niesamowitą atmosferę szczególnie mocno dziękujemy naszym niezastąpionym wolontariuszom: Iwonie Nartowskiej, Ani i Agnieszce Kwiatkowskim, Ani Fronczak, Hani Kujath – dziewczyny, jesteście super! Szczególne podziękowania należą się Henrykowi Sawickiemu i Sergiuszowi Kowalskiemu za logistyczne ogarnięcie akcji.
Informacja najważniejsza – letnia akcja „Czytelnia pod chmurką” przyniosła naszej bibliotece wsparcie w kwocie 1800 zł! Dziękujemy!

[av_gallery ids=’8237,8235,8234,8233,8232,8231,8230,8229,8228,8227,8226,8225,8224,8223,8222,8221′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-1wh8mk’]