Dzień Niepodległości

W dniu 11 listopada mieszkańcy gminy, władze oraz radni powiatu i gminy wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym im. Świętej Trójcy w Dobrzycy celebrowaną przez księży proboszczów czterech parafii z terenu gminy Będzino. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli do Domu Kultury, gdzie po odśpiewaniu hymnu i przemówieniu Wójta Gminy Będzino Henryka Brody z okolicznościowym programem artystycznym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy oraz kwartet smyczkowy Filharmonii Koszalinskiej.

Po oficjalnych uroczystościach tego samego dnia o godzinie 14:30 w Dobrzycy odbył się II Rodzinny Bieg Wolności. Uczestnikami biegu byli mieszkańcy Gminy Będzino – dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Łącznie w biegu udział wzięło ponad 100 uczestników. Na mecie czekała na nich ciepła grochówka, bigos kiełbaski, ziemniaki w mundurkach oraz ciasto, kawa i herbata. Nie zabrakło również napojów oraz słodyczy.

Organizatorem biegu z inicjatywy pani Agnieszkę Szeląg byli : OSP Dobrzyca , Koło Gospodyń  Wiejskich i Rada Sołecka w Dobrzycy oraz Wójt Gminy Będzino.
Również w tym samym dniu od godziny 10.00 na boisku „Orlik” w Mścicach odbywał się coroczny turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Będzino. Zwyciężyła drużyna „Bajgiel” Będzino, przed drużyną z Mścic i Łękna –Stoisławia. Zwycięska drużyna otrzymała puchar a pozostałe drużyny za udział – piłki nożne. Wszyscy uczestnicy imprezy poczęstowani zostali kiełbaskami na gorąco, kawą i herbatą oraz słodkościami w postaci rogalików.

Dzień wcześniej 10 listopada z okazji Święta Niepodległości w świetlicy Domu Kultury  w Będzinie odbył się Gminny Turniej w Szachy i Warcaby. W turnieju w warcaby pierwsze miejsce zajęła Sara Hanasz z Dobrzycy przed Kamilem Małyską  i Tomaszem Królem. Zwycięzcą turnieju szachowego został Tomasz Skonieczny z Mścic przed Pawłem Hrymnalem i Michałem Kopielem . W tym samym czasie na sali widowiskowej GOK Będzino odbywał się Gminny Turniej w Tenisie Stołowym w kategorii kobiet i mężczyzn. W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Pecyna z Dobrzycy , a w kategorii mężczyzn Patryk Pezdan ze Strzepowa. Nagrody i puchary dla zwycięzców wręczył Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda. Wszyscy uczestnicy i kibice a było ich ponad 80 otrzymali napoje i słodki poczęstunek.