Dnia 22.04.2015 r. w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta. Na początek Pani Dyrektor przywitała wszystkich w ciepły i wesoły sposób przybliżyła cel spotkania i w formie zabawy przeprowadziła pogadankę na temat ziemi i dbania o nią.

Następnie Pani Daria i Ania przygotowały przygotowały krótki quiz ekologiczny dla dzieci. Wszyscy znali bardzo dobrze odpowiedzi na pytania i byli niezmiernie aktywni. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa na temat istoty segregacji śmieci przeprowadzona przez panią Mariolę Kusyk – podinspektora ds. gospodarki odpadami z Urzędu Gminy Będzino.

Dzieci miały możliwość sprawdzenia się poprzez wrzucanie odpadów zgromadzonych przez naszego gościa do odpowiednich worków. Wszyscy zgromadzeni złożyli przysięgę :
PRZYRZEKAMY, ŻE NIE BĘDZIEMY MĘCZYĆ OWADÓW, PTAKÓW, ZWIERZĄT!
PRZYRZEKAMY, ŻE NIE BĘDZIEMY NISZCZYĆ DRZEW ANI KWIATÓW!
PRZYRZEKAMY, ŻE W LESIE BĘDZIEMY ZACHOWYWAĆ CISZĘ I SPOKÓJ!
PRZYRZEKAMY, ŻE BĘDZIEMY DOKARMIAĆ PTAKI ZIMĄ!
PRZYRZEKAMY ZAWSZE CHRONIĆ PRZYRODĘ!

Przedszkolaki za wspaniałą pracę i wiedzę otrzymały drobny upominek, który był nagrodą za umiejętności, które dzieci zaprezentowały podczas prelekcji. W imieniu Wójta Gminy Będzino Henryka Brody Pani Mariola Kusyk przekazała przedszkolakom naklejkę „Przyjaciel Ziemi” i „Małą ekologiczną kolorowankę”. Zwieńczeniem spotkania było posadzenie bratków przez każdą grupę na placu przedszkolnym oraz wspólne sprzątanie świata, w którym udział wzięły trzy najstarsze grupy przedszkolne. To był wyjątkowy dzień. Na długo pozostanie wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola w pamięci.

ORGANIZATORZY:
mgr Daria Nożykowska
mgr Anna Szarwark

[av_gallery ids=’6825,6826,6827,6828,6829,6830,6831,6832,6833,6834′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-2y95vs’]