„Przeciw pijanym kierowcom” w Gminie Będzino

Gmina Będzino zaangażowała się w ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Przeciw pijanym kierowcom” 2020. W ramach działań edukacyjno – informacyjnych, w dniu 16 stycznia b. r. w godzinach od 9:00 do 10:00 na drodze powiatowej w Będzinie, wspólnie z dzielnicowymi z I Komisariatu Policji w Koszalinie przeprowadzono akcję kontroli trzeźwości kierujących pojazdami.

Policjanci badali wszystkich kierowców za pomocą alkomatów, sprawdzali też ich uprawnienia do kierowania pojazdami i inne dokumenty. Pracownik Urzędu Gminy wręczał kierującym ulotki z informacjami o szkodliwości spożywania alkoholu i niebezpieczeństwach płynących z prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Akcja przebiegła pomyślnie – wszyscy kierujący, którzy zostali skontrolowani, byli trzeźwi. Wszyscy kierowcy poddani kontroli otrzymali jednorazowe testy do samodzielnego badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W kolejnych miesiącach 2020 r. planowane są następne kontrole trzeźwości na pozostałych drogach w Gminie Będzino.