VII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych – Dobrzyca 2016

W dniu 7 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy pod patronatem Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza odbył się VII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda  i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak.

W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 12 solistów, 2 kapele ludowe, 24 zespoły śpiewacze i 2 zespoły pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów p. Janusza Pietrzykowskiego i przewodniczącego komisji p. Winfreda Wojtana.  Były to trudne obrady, gdyż duża ilość wykonawców, a także wysoki poziom prezentacji stworzył problemy w wytypowaniu najlepszych uczestników przeglądu.

W kategorii soliści:

I miejsce – Piotr Kłobuch – Węgorzewo
II miejsce – Kazimierz Kret – Tymień
III miejsce – Jan Zalewski – Wyszebórz

W kategorii kapele ludowe:

I miejsce – Kapela Ludowa „Swaty” z Będzina,

W kategorii zespoły śpiewacze:

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Ballada” z Mścic
II miejsce – Zespół Śpiewaczy „Kwiaty polskie” z Tymienia
III miejsce – Zespół Śpiewaczy „Lechici” z Koszalina

W kategorii zespoły pieśni i tańca  komisja przyznała dwa  pierwsze miejsca dla:

–  Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bobolicka” z Bobolic
–  Zespołu Pieśni i Tańca „KALINA” z Dobrzycy

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino i Starostę Koszalińskiego otrzymał zespół „JAGODY” z Niedalina.

Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak i członkowie komisji konkursowej p. Winfred Wojtan i p. Janusz Pietrzykowski  wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii statuetki ufundowane przez Powiat Koszaliński oraz nagrody przekazane przez p. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci  roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy państwa Iwonę i Piotra Bigońskich „OGRODY HORTULUS” oraz drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury  w Będzinie.  W trakcie trwania przeglądu tradycyjnie już wykonawcy i zespoły miały możliwość darmowego zwiedzania ogrodów HORTULUS, zrobienia sobie zdjęć w przepięknej scenerii roślin ozdobnych, czy też zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg przeglądu, w tym przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast i posiłków.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Dobrzycy w przyszłym roku.

Więcej zdjęć tutaj