VII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych – Dobrzyca 2016

W dniu 7 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy pod patronatem Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza odbył się VII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda  i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak.

W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 12 solistów, 2 kapele ludowe, 24 zespoły śpiewacze i 2 zespoły pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów p. Janusza Pietrzykowskiego i przewodniczącego komisji p. Winfreda Wojtana.  Były to trudne obrady, gdyż duża ilość wykonawców, a także wysoki poziom prezentacji stworzył problemy w wytypowaniu najlepszych uczestników przeglądu.

W kategorii soliści:

I miejsce ? Piotr Kłobuch – Węgorzewo
II miejsce ? Kazimierz Kret – Tymień
III miejsce ? Jan Zalewski – Wyszebórz

W kategorii kapele ludowe:

I miejsce ? Kapela Ludowa ?Swaty? z Będzina,

W kategorii zespoły śpiewacze:

I miejsce ? Zespół Śpiewaczy ?Ballada? z Mścic
II miejsce ? Zespół Śpiewaczy ?Kwiaty polskie? z Tymienia
III miejsce ? Zespół Śpiewaczy ?Lechici? z Koszalina

W kategorii zespoły pieśni i tańca  komisja przyznała dwa  pierwsze miejsca dla:

–  Zespołu Pieśni i Tańca ?Ziemia Bobolicka? z Bobolic
–  Zespołu Pieśni i Tańca ?KALINA? z Dobrzycy

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino i Starostę Koszalińskiego otrzymał zespół ?JAGODY? z Niedalina.

Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak i członkowie komisji konkursowej p. Winfred Wojtan i p. Janusz Pietrzykowski  wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii statuetki ufundowane przez Powiat Koszaliński oraz nagrody przekazane przez p. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci  roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy państwa Iwonę i Piotra Bigońskich ?OGRODY HORTULUS? oraz drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury  w Będzinie.  W trakcie trwania przeglądu tradycyjnie już wykonawcy i zespoły miały możliwość darmowego zwiedzania ogrodów HORTULUS, zrobienia sobie zdjęć w przepięknej scenerii roślin ozdobnych, czy też zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg przeglądu, w tym przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast i posiłków.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Dobrzycy w przyszłym roku.

[av_gallery ids=’10302,10303,10304,10305,10306,10307,10308,10309,10310,10311,10312,10313,10314,10315,10316,10317,10318,10301′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-pxwrgb’]

Więcej zdjęć tutaj

opublikowano 10 maja 2016