Wakacje w Domu Kultury w Będzinie

Tradycyjnie wakacje dla dzieci z całej gminy Będzino rozpoczęły się szaloną zabawą dyskotekową w Tymieniu. Było wesoło i skocznie. Strażnicy Gminni przygotowali dla nas i wygłosili prelekcję na temat bezpiecznych wakacji, a dzieci, które czynnie brały udział w tych zajęciach zostały nagrodzone upominkami. To był bardzo pouczający wyjazd.

Drugiego lipca zajęcia w naszej świetlicy miały charakter organizacyjny. Uczestnicy wakacyjnych zajęć mogli zapisać się na organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury wyjazdy i imprezy. Pani Instruktorka dzieciom, które regularnie uczestniczą w naszych wakacyjnych zabawach i wyjazdach przypomniała regulamin i zasady zachowywania się w czasie podróży, natomiast nowych uczestników wakacyjnych przygód zapoznała z owymi zasadami.

Kolejny dzień to przygotowania do VII Festynu Rodzinnego, pracy było bardzo dużo, a efekty cieszyły zarówno przybyłych gości, jak i organizatorów, czyli Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie, Rady Sołeckie miejscowości: Będzino, Łekno, Będzinko, Słowienkowo, Skrzeszewo, Kiszkowo, Śmiechów / Borkowice, Radnych Gminy Będzino, Panią Radną Powiatu oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Będzinie. Festyn odbył się czwartego lipca, było dużo śmiechu i pozytywnej zabawy. Dzieci korzystały z zafundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury kul Bumper Ball, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników. Odbyło się również wiele konkursów z nagrodami, malowanie twarzy, które wyszło fenomenalnie! Nasi Strażacy pozwolili dzieciom przez chwilę poczuć się strażakiem, dzięki przejażdżce z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. Zabawę taneczną uświetnił zespół BOSS , który zabawiał wszystkich do białego rana.

W poniedziałek odbyły się uwielbiane przez dzieci zajęcia kulinarne, tym razem robiliśmy frytki. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by mogły się odbyć również zajęcia sportowe i zabawy zręcznościowe. Dzieci grały w rzutki, lotki i wiele innych.

Siódmego lipca, przy pięknej pogodzie wybraliśmy się do Ustronia Morskiego, by szukać ochłody w basenie. Po dwugodzinnej zabawie w wodzie, wystarczyło nam jeszcze sił na spacer w czasie którego dzieci mogły kupić sobie pamiątki i coś do jedzenia. Skorzystaliśmy również z placu zabaw, który powstał w te wakacje obok basenu Helios.

Kolejny dzień był bardzo pouczający, w naszej świetlicy odbyła się pogadanka dotycząca profilaktyki uzależnień i sposobu spędzania wolnego czasu. Dzieci wykazały dużą dojrzałość i wielką wiedzę dotyczącą tematu zajęć. Po podsumowaniu zajęć i usystematyzowaniu wiedzy, uczestnicy zabrali się za wykonanie plakatu „Uzależnieniom NIE!”.

Zdążyliśmy się już wybrać do Parku Dinozaurów w Łebie. Wyjazd odbył się dziewiątego lipca i uczestniczyły w nim dzieci z terenu całej gminy. Uśmiechy nie znikały z buzi naszych dzieci, atrakcje przerosły nasze oczekiwania. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Piątek spędziliśmy w naszym Domu Kultury tworząc prace przestrzenne pt. „Afrykańskie maski”, które wyszły nam znakomicie, zupełnie tak, jakbyśmy robili je codziennie.

Nie myślcie sobie, że zajmujemy się tylko tym, co zostało tu napisane! W tak zwanym międzyczasie chętnie korzystamy z gier planszowych, korzystamy z komputerów, układamy naprawdę wielkie puzzle, Często schodzimy na naszą salę widowiskową, gdzie możemy się troszkę poruszać, pobawić piłką, zagrać w tenisa stołowego, zintegrować grupę dzięki wspólnej zabawie ruchowej. Pomysłów na aktywne i twórcze spędzanie czasu nam nie brakuje, dlatego żaden uczestnik naszych zajęć nie narzeka na nudę.

Instruktor Sabina Snoch

[av_gallery ids=’7803,7804,7805,7806,7807,7808,7809,7810,7811,7812,7813,7814,7815,7816,7817,7818,7819,7820′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-7hst6′]

opublikowano 15 lipca 2015